Dzień informacyjny w Warszawie nt finansowanie UE na badania kosmosu i obserwacje Ziemi

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Dzień informacyjny dla naukowców planujących start w konkursie o grant na badania przestrzeni kosmicznej odbędzie się 20 listopada w Warszawie. Na obserwacje kosmosu i Ziemi oraz projekty techniczne z tym związane Komisja Europejska przeznaczy w 2019 roku ponad 121 milionów euro.

Z polskimi badaczami spotkają się przedstawiciele Komisji Europejskiej (DG GROW), Agencji Wykonawczej ds. Badań Naukowych (REA) oraz Agencji ds. Europejskiego Systemu Nawigacji Satelitarnej (GSA).

Eksperci przedstawią tematykę konkursów ogłoszonych 16 października, a także zasady uczestnictwa, procedury składania i oceny wniosków projektowych w unijnym programie Horyzont 2020.

O swoich doświadczeniach opowiedzą także koordynatorzy i realizatorzy projektów programów ramowych w obszarze „Przestrzeń kosmiczna”. Naukowcy omówią dotychczasowe polskie sukcesy w konkursach SPACE. Przedstawione będą możliwości, które oferuje platforma DIAS (Data and Information Access Services) w zakresie konkursów dotyczących Obserwacji Ziemi.

Dzień Informacyjny w obszarze „Przestrzeń kosmiczna” w Programie Ramowym Horyzont 2020 organizuje Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej. Koordynatorem jest dr Piotr Świerczyński.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie: https://www.kpk.gov.pl/?event=dzien-informacyjny-h2020-przestrzen-kosmiczna

PAP – Nauka w Polsce

kol/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Zbadano, dlaczego niektóre planety spadają na gwiazdy

  • Teleskop Webba sfotografował Koński Łeb

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera