GIS: 1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień AIDS

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Dziś, po raz kolejny, obchodzimy Światowy Dzień AIDS - przypomniał w piątek na portalu x (d. Twitter) Główny Inspektorat Sanitarny. W komunikacie podkreślił, że wczesne wykrycie zakażenia wirusem HIV i właściwe stosowanie leków pozwala prowadzić normalne życie.

W komunikacie zaznaczono, że wczesne wykrycie zakażenia wirusem HIV i właściwe stosowanie leków pozwala prowadzić normalne życie.

"Profilaktycznie - przetestuj się bezpłatnie i anonimowo w kierunku HIV" - napisał GIS.

Fot. Infografika PAP

Główny Inspektorat Sanitarny wskazał, że na stronie aids.gov.pl/pkd/ można znaleźć wykaz punktów konsultacyjno-diagnostycznych, gdzie bezpłatnie, anonimowo i bez skierowania można wykonać testy na HIV. Na stronie można ponadto znaleźć m.in. informacje dotyczące tego, co warto wiedzieć przed zrobieniem testu na HIV.

Fot. Infografika PAP

Od 1988 roku dzień 1 grudnia jest obchodzony jako Światowy Dzień AIDS. Jego celem jest uwrażliwienie na problem oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą.(PAP)

Iga Leszczyńska

iga/ mhr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Ekspert: wirusy i bakterie nie mają wakacji, niektórym z nich sprzyjają wysokie temperatury

  • Fot. Adobe Stock

    Kardiolog: w czasie upałów serce pracuje intensywniej, może dojść do zawału

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera