Opole/ USK upracował apkę dla chorych z objawami pokrzywki

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Alergolodzy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu opracowali aplikację, ułatwiającą lekarzom i pacjentom ocenę i kontrolę stanu przewlekłej pokrzywki - poinformowała Edyta Hanszke-Lodzińska, rzecznik szpitala.

Zespół alergologów z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu opracował polską wersję aplikacji ułatwiającej pacjentom i lekarzom ocenę stopnia nasilenia i kontroli objawów przewlekłej pokrzywki. Można ją pobrać nieodpłatnie na urządzenia mobilne.

Jak wyjaśnia prof. Zenon Brzoza, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych, Alergologii, Endokrynologii i Gastroenterologii Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego, program jest prostym w użyciu narzędziem do szerokiego stosowania.

"CRUSE Control Urticaria to aplikacja ułatwiająca pacjentom i lekarzom ocenę stopnia nasilenia i kontroli objawów przewlekłej pokrzywki. Pacjent, rejestrując każdego dnia w ciągu zaledwie kilku minut objawy pokrzywki i jej wpływ na jakość życia, zyskuje możliwość kontrolowania przebiegu choroby oraz ułatwia lekarzowi prowadzącemu optymalizację leczenia" - powiedział prof. Brzoza. (PAP)

Autor: Marek Szczepanik

masz/ mhr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 19.12.2024. Pokaz przygotowania i pieczenia pierniczków z mąki owadziej (świerszcz domowy, łac. Acheta domesticus) na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. PAP/Marcin Bielecki

    Szczecin/ Świąteczne pierniki z dodatkiem mąki ze świerszcza domowego

  • Fot. Adobe Stock

    Gdańsk/ Naukowcy chcą stworzyć model skóry, wykorzystując druk 3D

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera