Co tam, PANie, w polityce (naukowej)?; debata podsumowująca - już we wtorek

źródło: PAN
źródło: PAN

Jakie są właściwe kierunki i priorytety rozwoju nauki w Polsce? We wrześniu, w ramach cyklu "Co tam, PANie, w polityce (naukowej)?", mówili o tym przedstawiciele partii kandydujących. We wtorek o 18:00 odbędzie się debata podsumowująca cały cykl.

"Co tam, PANie, w polityce (naukowej)?" to cykl rozmów na temat polityki naukowej, które prof. Dariusz Jemielniak, wiceprezes PAN, przeprowadził we wrześniu z przedstawicielami partii i komitetów politycznych. W rozmowach uczestniczyli Dorota Olko - rzeczniczka prasowa Partii Razem, prof. Urszula Demkow - szefowa zespołu medycznego Polski 2050 Szymona Hołowni, senator Kazimierz Michał Ujazdowski z Centrum dla Polski (Trzecia Droga), poseł Maciej Lasek reprezentujący Platformę Obywatelską (Koalicja Obywatelska), prof. Zdzisław Krasnodębski - europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Hubert Kasprzak - kandydat Nowej Lewicy do Sejmu.

Na wtorek 26 września godz. 18:00 zaplanowano podsumowanie tego cyklu.

Do wypowiedzi przedstawicieli partii odniosą się eksperci. Zastanowią się, czy prezentowane pomysły są nowatorskie, i w jaki sposób mogą wpłynąć na politykę naukową państwa w kolejnych latach. Goście spotkania podsumowującego będą dyskutować o możliwości wypełnienia prezentowanych deklaracji i kosztach, jakie to za sobą niesie. Porozmawiają o tym, czy są to tylko przedwyborcze obietnice, czy może jest realna szansa na tak bardzo oczekiwane przez całe środowisko naukowe zmiany - zapowiada Polska Akademia Nauk w informacji przesłanej serwisowi Nauka w Polsce.

W rozmowie moderowanej przez prof. Dariusza Jemielniaka wezmą udział naukowcy i eksperci z różnych dziedzin i instytucji, dzieląc się opiniami i propozycjami na temat kierunków i priorytetów rozwoju nauki w Polsce.

W debacie wezmą udział: prof. Marek Konarzewski - prezes PAN, prof. Marta Miączyńska - dyrektor Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej, prof. Piotr Wachowiak - rektor Szkoły Głównej Handlowej, prof. Zbigniew Błocki - dyrektor Narodowego Centrum Nauki, prof. Dominik Antonowicz - profesor z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

źródło: PAN
źródło: PAN

Debata będzie transmitowana on-line na stronie internetowej PAN oraz mediach społecznościowych Polskiej Akademii Nauk (YT, FB, X i LinkedIn). Więcej - na TEJ stronie.

Nauka w Polsce

lt/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Rozpoczęła się analogowa misja księżycowa „M6 Żuławski”

  • Fot. Adobe Stock

    Rozpoczął się "Tydzień Mikroświata" w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera