Prof. Jin Bo Tang z Chin, jeden z największych światowych autorytetów mikrochirurgii oraz chirurgii ręki, od poniedziałku jest gościem Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Uczestniczy w kursie mikrochirurgicznym, a ponadto wygłosi dwa wykłady.
Służby prasowe Uniwersytetu medycznego we Wrocławiu przekazały w komunikacie, że pochodzący z Uniwersytetu Nantong prof. Jin Bo Tang z Chin, specjalista mikrochirurgii i chirurgii ręki, po raz pierwszy odwiedza Polskę. W czasie swojego pobytu w naszym kraju gości także we wrocławskim ośrodku - Katedrze i Klinice Ortopedii, Traumatologii Narządu Ruchu i Chirurgii Ręki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
„To dla nas ogromny zaszczyt, ale i potwierdzenie wysokiego poziomu, jaki prezentuje nasza klinika. Cieszymy się, że ekspert tej rangi operuje z naszym zespołem, dzieląc się swoim doświadczeniem i umiejętnościami. W naszym zawodzie nauka od mistrza jest niezmiernie ważna i nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ze specjalistą najwyższej klasy” - powiedział prof. Paweł Reichert, kierownik Katedry i Kliniki Ortopedii, Traumatologii Narządu Ruchu i Chirurgii Ręki Uniwersytetu Medycznego i USK we Wrocławiu.
Jak podano, prof. Jin Bo Tang bierze udział w zabiegach w zakresie chirurgii ścięgien oraz nerwów obwodowych. To jeden z elementów kursu mikrochirurgicznego, adresowanego przede wszystkim do rezydentów w trakcie tej specjalizacji. Szkolenia młodych lekarzy są ważną częścią działalności Kliniki Ortopedii, Traumatologii Narządu Ruchu i Chirurgii Ręki USK we Wrocławiu.
„Podczas wykładów we Wrocławiu, prof. Bo Tang opowie o współczesnych metodach leczenia uszkodzeń ścięgien. Zarówno osoba prowadzącego, jak i temat, w którym jest on ekspertem, ściągnęły do auli Uniwersytetu Medycznego mikrochirurgów z całej Polski. Chętni zgłaszali się do udziału w tym wydarzeniu już wiele dni wcześniej. Wizyta prof. Jina Bo Tanga we wrocławskiej klinice potrwa do czwartku” - poinformowały służby prasowe uczelni.(PAP)
Autor: Roman Skiba
ros/ sdd/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.