Uczelnie i instytucje

Lublin/ KUL proponuje kształcenie hybrydowe na niektórych kierunkach studiów

 11.06.2010 Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Nz: dziedziniec. PAP/Wojciech Pacewicz
11.06.2010 Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Nz: dziedziniec. PAP/Wojciech Pacewicz

Do 12 lipca potrwa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim pierwszy etap rejestracji kandydatów na studia w roku akademickim 2023/24. Wśród nowych kierunków znalazły się m.in. ekologia integralna, hispanistyka. Uczelnia proponuje także kształcenie w trybie hybrydowym.

We wtorkowym komunikacie KUL poinformował o kolejnych nowościach w swojej ofercie studiów, która liczy ponad 100 kierunków i specjalności. Wśród nich są: coaching i doradztwo kariery, hispanistyka, stosunki międzynarodowe oraz ekologia integralna.

„Nasza uczelnia proponuje również kształcenie w trybie hybrydowym – w przypadku studiów I stopnia dotyczy to italianistyki, a w przypadku jednolitych studiów magisterskich prawa oraz prawa kanonicznego. Lista hybrydowych kierunków na studiach II stopnia jest szersza, są to: filologia klasyczna, filologia niderlandzka, filozofia, historia sztuki, kognitywistyka, retoryka stosowana oraz sinologia” – wskazała zastępca rzecznika KUL Monika Stojowska, cytowana w komunikacie.

W informacji prasowej przypomniano, że jedną z ogłoszonych wcześniej nowości jest kierunek lekarski, na który wpłynęła dotychczas największa liczba zgłoszeń w tegorocznej rekrutacji. Limit miejsc wynosi 60. „Absolwenci, którzy ukończą te 6-letnie studia, uzyskają tytuł zawodowy lekarza. Zdobędą odpowiednią wiedzę oraz umiejętności praktyczne w zakresie profilaktyki, leczenia i rehabilitacji, niezbędne do wykonywania zawodu lekarza z zapewnieniem wsparcia i uwzględnieniem najwyższego dobra pacjentów” – podała uczelnia.

KUL przygotował również ofertę studiów w języku angielskim. Na I stopniu są to: Applied Anthropology, European Studies, Informatics, Journalism and Social Communication, Theology (long-cycle programme), a na II Philosophy i International Relations. „Kierunki te spotykają się z dużym zainteresowaniem cudzoziemców oraz obywateli Polski. Warunkiem ich podjęcia jest udokumentowana znajomość języka angielskiego, certyfikat językowy na poziomie B2 lub matura z języka angielskiego zdana na poziomie rozszerzonym z wynikiem min. 60 proc.” – napisano w komunikacie.

Kandydaci cudzoziemcy mogą podejmować na KUL także studia w języku polskim. Warunkiem jest przedstawienie świadectw lub dyplomów oraz poświadczenie znajomości języka wykładowego studiów na poziomie co najmniej B2. „Tym samym np. kandydat z Ukrainy na studia w języku polskim najpierw – przed przystąpieniem do konkursu świadectw – jest zobowiązany do zdania egzaminu z języka polskiego. Egzamin ten jest częścią wstępnej procedury kwalifikacyjnej i organizowany jest przez Biuro Rekrutacji we współpracy ze Szkołą Języka i Kultury Polskiej KUL” – podała uczelnia.

Szczegółowe informacje o terminach obowiązujących kandydatów oraz charakterystyka poszczególnych kierunków znajdują się na stronie internetowej kadydat.kul.pl. Rejestracja na rok akademicki 2023/2024 zakończy się 12 lipca, a wyniki kandydaci poznają 18 lipca.

Katolicki Uniwersytet Lubelski jest najstarszą uczelnią w Lublinie. Powstał w 1918 r. Na ponad 50 kierunkach kształci około 9 tys. studentów, z czego 3 tys. na pierwszym roku.(PAP)

autorka: Gabriela Bogaczyk

gab/ ann/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    ERC Synergy Grant dla zespołu prof. Adama Izdebskiego - ok. 10 mln euro na badanie pandemii

  • Fot. Adobe Stock

    "DGP": Coraz mniej studentów z pomocą socjalną

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera