Szef MEiN rozmawiał w USA o nowych metodach leczenia nowotworów i sytuacji uchodźców w Polsce

09.05.2022. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. PAP/Paweł Supernak
09.05.2022. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. PAP/Paweł Supernak

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek spotkał się podczas swojej wizyty w USA z przedstawicielami Medical College of Wisconsin, polonijną kadrą akademicką oraz z władzami i senatorami stanu Wisconsin. Rozmawiano m.in. o sytuacji uchodźców w Polsce i metodach leczenia nowotworów.

Resort edukacji poinformował w środę na Twitterze, że minister Czarnek spotkał się również z naukowcami pracującymi w MIA Recovery and Identification Project, których misją jest szukanie zaginionych żołnierzy amerykańskich oraz wsparcie ich rodzin.

Z władzami stanowymi, senatorami i legislatorami stanu Wisconsin szef MEiN rozmawiał natomiast o wymianie akademickiej, sytuacji społeczno-gospodarczej w stanie Wisconsin oraz wyzwaniach związanych z napływem do Polski uchodźców z Ukrainy. Dyskusji przewodniczył senator Dan Feyen.

Minister Czarnek mówił także o sytuacji uchodźców w Polsce. Szef MEiN przybliżył uczestnikom spotkania najważniejsze rozwiązania ułatwiające przyjmowanie ukraińskich dzieci do polskich szkół. Podkreślił, że wielu uczniów w sposób zdalny wciąż kształci się w ukraińskim systemie oświaty.

Wcześniej, 30 maja, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek i minister edukacji stanu Illinois Ernasto Matias podpisali też Deklarację o Współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki z Radą ds. Edukacji Stanu Illinois oraz Departamentem Stanu Wisconsin ds. Edukacji Publicznej.

PAP - Nauka w Polsce, Agata Zbieg

agz/ mir/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Badania: ciężkie udary mózgu związane z trzema głównymi przyczynami, którym można zapobiec

  • Fot. materiały prasowe Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

    Wrocław/ Badania biochemiczki z UPWr nadzieją na przełom w leczeniu raka otrzewnej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera