Popularyzator Dietetyki: trwa druga edycja konkursu dla studentów

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Studenci dietetyki z dowolnej polskiej uczelni mogą zgłaszać się do drugiej edycji konkursu Popularyzator Dietetyki. Teksty dotyczące np. kontrowersji związanych z żywieniem człowieka czy obalające mity dietetyczne można nadsyłać do końca stycznia 2022 roku.

Drugą edycję ogólnopolskiego konkursu "Popularyzator Dietetyki 2021" ogłosiły Katedra i Zakład Leczenia Otyłości, Zaburzeń Metabolicznych oraz Dietetyki Klinicznej oraz Zakład Medycyny Środowiskowej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Ma on zaktywizować środowiska młodych ludzi do pełnienia roli społecznej, jaką jest podnoszenie szeroko rozumianej świadomości żywieniowej Polaków.

Konkurs jest adresowany do wszystkich aktywnych studentów dietetyki studiujących na dowolnej uczelni wyższej w Polsce. "Pierwsza edycja konkursu okazała się sukcesem. Otrzymaliśmy ponad 70 zgłoszeń od studentów dietetyki reprezentujących różne publiczne i prywatne uczelnie. Byłoby grzechem, gdybyśmy tego konkursu nie kontynuowali. Zwłaszcza, że aspekty związane z żywieniem człowieka i produkcją żywności są niezwykle istotne, nie tylko z punktu widzenia indywidualnego zdrowia, ale również epidemiologicznego i środowiskowego. Studenci dietetyki to ludzie młodzi, pełni pasji i energii. Chcemy ich zaktywizować do spełnienia roli społecznej posłańca rzetelnych informacji dotyczących żywienia człowieka. Kto, jak nie oni?" - komentuje jeden z inicjatorów konkursu dr hab. Piotr Rzymski.

Każdy student dietetyki może zgłosić w terminie do 31 stycznia 2022 r. maksymalnie dwa teksty popularnonaukowe. Mogą one dotyczyć: obalania mitów dietetycznych; kontrowersji związanych z żywieniem człowieka; niebezpieczeństw spożywania niektórych produktów żywnościowych; współczesnych wyzwań i możliwości dietetyki klinicznej; związków między dietą a wpływem człowieka na środowisko; związków diety i produkcji żywności z ryzykiem epidemiologicznym.

Długość tekstu nie ma znaczenia - liczy się merytoryczność, kreatywność i umiejętność tłumaczenia nauki w sposób zrozumiały dla niespecjalistów.

Najlepsze prace zostaną nagrodzone nagrodami materialnymi oraz opublikowane na blogu dietetycznym Tygodnika Polityka "Przez Żołądek do Zdrowia"

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej: www.popularyzator.ump.edu.pl oraz na profilu FB: https://www.facebook.com/popularyzator

Regulamin można znaleźć pod tym adresem: http://popularyzator.ump.edu.pl/Regul

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Warszawa, 08.07.2025. Wydarzenie #HaloKosmos w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, 9 bm. na którym nastąpiło połączenie na żywo z przebywającym na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej polskim astronautą Sławoszem Uznańskim-Wiśniewskim. PAP/Albert Zawada

    Cztery spotkania dzieci i młodzieży z astronautą na ISS

  • Łódź, 02.07.2025. Przebywający na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej polski astronauta Sławosz Uznański-Wiśniewski (na ekranie) podczas połączenia wideo na żywo w EC1 w Łodzi, 2 bm. Podczas trwającego ok. 20 minut połączenia Sławosz Uznański-Wiśniewski wykonywał eksperymenty w stanie nieważkości oraz odpowiadał na pytania zadawane przez młodzież. (jm) PAP/Marian Zubrzycki

    Łódź/ Sławosz Uznański-Wiśniewski poprowadził lekcję fizyki z kosmosu

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera