Uczelnie i instytucje

Lubuskie/ Uniwersytet Zielonogórski rozpoczął rekrutację

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Uniwersytet Zielonogórski (UZ) rozpoczął rekrutację na rok akademicki 2021/22. W ofercie ma 61 kierunków studiów - od artystycznych, przez humanistyczne, społeczne, przyrodniczo-matematyczne, techniczne aż po kierunek lekarski – poinformowała rzeczniczka uczelni Ewa Sapeńko.

Jak zaznaczyła prorektor ds. studenckich UZ Barbara Literska, Uniwersytet Zielonogórski jest uczelnią kompaktową - szkołą wyższą średniej wielkości, która oferuje lokalnej społeczności możliwość rozwoju poprzez studia w wielu dziedzinach nauki.

Proponowane kierunki studiów adresowane są nie tylko do młodzieży kończącej szkoły średnie, ale także do osób 40+.

W tym roku w ofercie rekrutacyjnej pojawił się nowy kierunek studiów – animacja kultury i twórczej aktywności w sieci. Nową propozycją jest też otwarcie niestacjonarnych studiów II stopnia na kierunku pielęgniarstwo; absolwenci po ich ukończeniu mają możliwość rozpoczęcia pracy naukowej.

Na początku czerwca rozpoczęła się rejestracja internetowa, która potrwa do 12 lipca, a w przypadku kierunku lekarskiego do 15 lipca br. Ogłoszenie list osób wpisanych na listy studentów nastąpi do 30 lipca, z wyłączeniem kierunku lekarskiego. Tam przyjmowanie dokumentów od osób zakwalifikowanych do przyjęcia na studia potrwa do końca września br.

Planowane jest przeprowadzenie drugiego naboru na studia I stopnia i jednolite studia magisterskie we wrześniu br. Rekrutacja na studia II stopnia oraz studia niestacjonarne będzie przeprowadzona w całości we wrześniu.

Na kandydatów na studia na UZ czeka 7 798 miejsc, z czego na studia stacjonarne I stopnia 3 048 miejsc, a na studia II stopnia 1 160 miejsc; z kolei na studia niestacjonarne I stopnia 1 690 miejsc i 895 miejsc na studia II stopnia.

Ponadto przygotowano 1 005 miejsc w ramach rekrutacji na semestr letni dla kandydatów na inżynierskie studia II stopnia, która zostanie przeprowadzona w lutym i marcu przyszłego roku.

W ub. roku podczas rekrutacji najbardziej obleganymi kierunkami były: lekarski – ponad 40 osób na miejsce, psychologia – 4 osoby/miejsce, jazz, grafika, filologia angielska – 2 osoby na miejsce. Ponadto popularnością cieszyły się logistyka, prawo i informatyka. (PAP)

Autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/ mmu/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Gdańsk/ Wynalazek naukowców PG i GUMedu - sztuczna inteligencja wypełni dokumenty medyczne

  • 22.01.2025. Otwarcie Laboratoriów fizyki i nowoczesnych technik kryminalistycznych w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. PAP/Łukasz Gągulski

    Kraków/ Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej otworzył laboratorium kryminalistyczne

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera