27.02.2021
PL EN
21.01.2021 aktualizacja 21.01.2021

Eksperci z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu mówią o koronawirusie

Fot. Adobe Stock Fot. Adobe Stock

Pandemii koronawirusa poświęcona jest relacja z konferencji online, udostępniona przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. prof. Krzysztof Simon, opowiadający o nowych wariantach koronawirusa czy prof. Leszek Szenborn, mówiący o zakażeniach koronawirusem u dzieci.

Konferencja wrocławskiej uczelni poświęcona pandemii Sars-CoV-2 – Czy nowy rok z pandemią? była odpowiedzią na prośby studentów o organizację spotkania, wyjaśniającego wątpliwości związane z zakażeniem koronawirusem i szczepieniami - informuje biuro prasowe uczelni.

"Docelowo konferencja miała być przeznaczona tylko na potrzeby uczelni, jednakże uznaliśmy, że w dobie tak wielu pojawiających się sprzecznych informacji, fake newsów związanych z koronawirusem SARS-CoV-2, udostępnimy szeroko ten przekaz" — mówi prof. Agnieszka Piwowar, prorektor ds. studentów i dydaktyki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Podczas konferencji online głos zabrali specjaliści z zakresu chorób zakaźnych, pediatrii czy wakcynologii, jak prof. Krzysztof Simon, prof. Leszek Szenborn, prof. Beata Jankowska-Polańska czy prof. Brygida Knysz.

W trakcie konferencji poruszono zarówno kwestie nowego wariantu wirusa, przebiegu choroby COVID-19 i możliwych powikłań u dzieci.

O szczepieniach, m.in. rodzajach szczepionek na COVID-19 dopuszczonych do użytku, opowiadała prof. Brygida Knysz.

"Temat szczepionek generuje mnóstwo pytań i wątpliwości, począwszy od składu preparatu, jego skuteczność - po możliwe skutki uboczne. Dlatego swoją wiedzę i decyzje warto zawsze opierać na naukowym przekazie ekspertów medycznych" — dodaje prof. Agnieszka Piwowar.

Nauka w Polsce - PAP

zan/

Copyright © Fundacja PAP 2021