Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało serię filmów o szczepieniach z udziałem naukowców

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Czy szczepionki są bezpieczne? Czy szczepienia mogą pomóc uniknąć następstw choroby? – na te i inne pytania o szczepieniach przeciw COVID-19 odpowiadają badacze w ramach serii czterech filmów przygotowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Produkcje przygotowano w ramach wsparcia akcji informacyjnej #SzczepimySię – wyjaśniono w komunikacie zamieszczonym we wtorek na stronie resortu edukacji i nauki.

Filmy będą publikowane w każdy wtorek do 2 lutego. W pierwszym odcinku wystąpił prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr n. med. Michał Sutkowski. Ekspert odpowiada w filmie m.in. na pytania, czy zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 przechodzi się w różny sposób. Czy tylko ci, którzy przechodzą chorobę najciężej, mają powikłania? Które z nich są najczęstsze? Czy szczepienia pomogą uniknąć problematycznych następstw choroby?

W kolejnych odcinkach wystąpią inni eksperci, lekarze, wirusolodzy i epidemiolodzy.

Pierwszy odcinek dostępny jest na kanale YouTube resortu edukacji i nauki.

To nowa odsłona akcji "Posłuchaj naukowca", którą zapoczątkowało w marcu ub. r. MNiSW. W poprzednich filmach skupiano się na innych zagadnieniach pandemii COVID-19.

Autor: Szymon Zdziebłowski

szz/ joz/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Warszawa, 08.07.2025. Wydarzenie #HaloKosmos w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, 9 bm. na którym nastąpiło połączenie na żywo z przebywającym na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej polskim astronautą Sławoszem Uznańskim-Wiśniewskim. PAP/Albert Zawada

    Cztery spotkania dzieci i młodzieży z astronautą na ISS

  • Łódź, 02.07.2025. Przebywający na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej polski astronauta Sławosz Uznański-Wiśniewski (na ekranie) podczas połączenia wideo na żywo w EC1 w Łodzi, 2 bm. Podczas trwającego ok. 20 minut połączenia Sławosz Uznański-Wiśniewski wykonywał eksperymenty w stanie nieważkości oraz odpowiadał na pytania zadawane przez młodzież. (jm) PAP/Marian Zubrzycki

    Łódź/ Sławosz Uznański-Wiśniewski poprowadził lekcję fizyki z kosmosu

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera