Ograniczenie działania PAN i jej placówek do 24 maja

Warszawa, 19.08.2011 Pałac Staszica, siedziba Polskiej Akademi Nauk. /bpt/  PAP/Wojciech Pacewicz
Warszawa, 19.08.2011 Pałac Staszica, siedziba Polskiej Akademi Nauk. /bpt/ PAP/Wojciech Pacewicz

Do 24 maja ograniczone będzie działanie PAN i jej placówek. Zakłada to rozporządzenie ministra nauki, które wchodzi w życie we wtorek 28 kwietnia.

We wtorek (28 kwietnia) wchodzi w życie, podpisane w poniedziałek przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego, rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania korporacji uczonych i jednostek naukowych Polskiej Akademii Nauk w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Rozporządzenie zakłada, że do 24 maja 2020 r. ogranicza się funkcjonowanie wydziałów, instytutów i pomocniczych jednostek PAN.

Zawieszone będą wtedy procesy okresowej oceny instytutów, oceny komitetów naukowych czy konkursy na dyrektorów (jeśli nie da się ich przeprowadzić drogą elektroniczną).

Ograniczony będzie też obowiązek świadczenia pracy przez pracowników instytutów i jednostek na ich terenie - z wyłączeniem przypadków, gdy jest to niezbędne dla zapewnienia ciągłości ich funkcjonowania. A w przypadku instytutów - gdy pracownicy biorą udział w zapobieganiu, przeciwdziałaniu i zwalczaniu COVID-19.

Zawieszone będzie też kształcenie na studiach podyplomowych. Zajęcia - w miarę możliwości - prowadzone są na odległość.

Weryfikacja osiągniętych efektów uczenia się może przebiegać zdalnie.

Zdalnie powinny też pracować rozmaite gremia istniejące w ramach struktur PAN.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 28 kwietnia 2020 r.

lt/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Od lipca to NAWA weryfikuje świadectwa cudzoziemskich kandydatów na studia w Polsce

  • 20.12.2024. Prezes zarządu Creotech Instruments S.A. Grzegorz Brona podczas uroczystości podpisania umowy na satelity obserwacyjne dla Wojska Polskiego, 20 bm. w siedzibie resortu w Warszawie, 20 bm. (mr) PAP/Albert Zawada

    Szef Creotechu o ustawie dot. działalności kosmicznej: sektor bardzo dobrze rozwija się bez niej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera