Nauka dla Społeczeństwa

28.03.2024
PL EN
20.04.2020 aktualizacja 20.04.2020

Porady na czas epidemii w Strefie Psyche USWPS

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Jak sobie radzić z lękiem przed koronawirusem, jak przetrwać ten czas z bliskimi i jak rozplanować sobie dzień na naukę i przyjemności – mówią naukowcy w ramach cyklu webinarów Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS. Od ponad miesiąca eksperci udzielili porad ponad 500 tys. osób.

Nagrania wszystkich webinarów Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS z udziałem ekspertów Uniwersytetu znajdują się na stronie tej akcji: https://swps.pl/cykl-tematyczny-koronawirus-ogolny. Zamieszczane są tam również zapowiedzi kolejnych wydarzeń oraz artykuły dotyczące koronawirusa. W czwartek i piątek (23 i 24 kwietnia) internauci będą mogli wziąć udział w spotkaniom poświęconym tarczy antykryzysowej dla przedsiębiorców i sposobom zarządzania ludźmi w sytuacji zmiany i kryzysu.

Spotkania są realizowane na żywo – każdy może zadawać pytania. Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Do tej pory powstało 14 nagrań głównie z dziedziny psychologii, ale także dotyczących zarządzania, prawa i projektowania. Zapisało się na nie 40 tysięcy osób. Odkąd Uniwersytet zaczął udostępniać nagrania liczba wyświetleń tych edukacyjnych spotkań przekroczyła pół miliona.

Największym powodzeniem cieszą się tematy związane z lękiem przed pandemią, radzeniem sobie w tej trudnej sytuacji, zachowaniem spokoju oraz z umiejętną rozmową o wirusie z dziećmi. Uczestnicy spotkań online chętnie słuchają problematyki dotyczącej zachowania motywacji w czterech ścianach, relacji w związkach podczas kwarantanny, a także przeciwstawieniu się agresji i przemocy - wyjaśniają organizatorzy webinarów.

W ramach pomocy psychologicznej studentom Uniwersytet SWPS został partnerem projektu Parlamentu Studentów RP "Wejdź do strefy komfortu z PSRP". W planach Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS są też kolejne webinary, które będą prezentowane po kilka filmów tygodniowo przynajmniej do końca kwietnia.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024