30.09.2020
PL EN
17.03.2020 aktualizacja 17.03.2020

Opole/ Politechnika Opolska odracza wybory rektora uczelni

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Uczelniana Komisja Wyborcza Politechniki Opolskiej zawiesiła procedurę wyboru rektora tej uczelni w związku z sytuacją epidemiologiczną. Pozostałe uczelnie Opola decyzje w sprawie terminów wyborów podejmą w najbliższych dniach.

Na stronie internetowej Politechniki Opolskiej pojawił się komunikat dotyczący planowanych we wszystkich polskich uczelniach wyborów rektora.

"Uczelniana Komisja Wyborcza informuje, że ze względu na stan zagrożenia epidemicznego i w związku z odwołaniem posiedzenia Senatu Politechniki opolskiej zaplanowanego na 18 marca 2020 roku, którego porządek przewidywał m.in. opiniowanie kandydatów na rektora Politechniki Opolskiej, procedura wyborcza ulega zawieszeniu, zgodnie z uchwałą Uczelnianej Komisji Wyborczej z dnia 16 marca 2020 roku" - napisano w komunikacie.

Wznowienie procedury wyborczej na Politechnice Opolskiej nastąpi na mocy odrębnej uchwały UKW uczelni.

Jak poinformowali przedstawiciele Uniwersytetu Opolskiego i Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu, także władze tych uczelni w najbliższych dniach zajmą się kwestiami związanymi ze zbliżającymi się wyborami rektorów tych szkół. 

PAP - Nauka w Polsce, Marek Szczepanik

masz/ krap/

Copyright © Fundacja PAP 2020