Zdechła słonica Erna z warszawskiego zoo

PAP/Bartłomiej Zborowski, Warszawa, 11.05.2009
PAP/Bartłomiej Zborowski, Warszawa, 11.05.2009

"Dzisiaj na zawsze odeszła od nas nasza ukochana Erna, szefowa słoniowego stada" - poinformował w sobotę na Facebooku Warszawski Ogród Zoologiczny. Erna była najstarszą i największą z samic oraz przywódczynią stada. Miała 35 lat.

Dzisiaj na zawsze odeszła od nas nasza ukochana Erna - szefowa słoniowego stada. Po wielu godzinach trudnej walki lekarzy weterynarii, opiekunów oraz straży pożarnej Erna zupełnie się poddała - podało w sobotę na Facebooku warszawskie zoo.

"Kiedy już nie było dla niej żadnego ratunku musieliśmy podjąć niezwykle trudną i rozpaczliwą dla nas decyzję, ale najlepszą z możliwych dla Erny. Teraz słonie i opiekunowie się z Nią żegnają. Jest nam bardzo, bardzo, bardzo smutno... Żegnaj nasza słoniowa Żelazna Damo" - pożegnano słonicę.

Erna była przywódczynią stada, największą i najstarszą z samic. Urodziła się w 1985 r. Z opisu zamieszczonego na stronie warszawskiego zoo, wynika, że miała "silny charakter i bez problemu podporządkowywała sobie resztę grupy". Była bardzo pojętna i chętnie brała udział w treningach medycznych oraz uczyła się nowych zadań. Można było ją rozpoznać po charakterystycznym "kwadratowym" czole.

PAP - Nauka w Polsce, Olga Łozińska

oloz/ drag/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Studenci z Uniwersytetu Łódzkiego zbadają, jakie wirusy przenoszą komary obecne w miastach

  • Wrocław, 23.07.2025. Dr Weronika Urbańska (P) z Politechniki Wrocławskiej oraz Ewa Borowska (L) ze startupu Extremo Technologies na spotkaniu dla mediów w laboratoriach PW, 23 bm. W trakcie wydarzenia zostały zaprezentowane próbki, poddawane eksperymentom w przestrzeni kosmicznej podczas misji Ignis z udziałem polskiego astronauty Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego. (mk/amb) PAP/Maciej Kulczyński

    Wrocław/ Naukowcy zbadają przydatność mikroglonów wulkanicznych do pozyskiwania surowców w kosmosie

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera