Rejestracja na Sympozjum Młodych Naukowców – do 20 marca

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Do 20 marca studenci i doktoranci, którzy chcieliby zaprezentować wyniki własnych badań w zakresie nauk fizycznych i im pokrewnych, mogą się zgłaszać do udziału w VI Sympozjum Młodych Naukowców. Konferencja odbędzie się w dniach 14-16 maja w Warszawie.

Spotkanie organizowane jest przez Studenckie Koło Nanotechnologii "Nanorurki" wraz z Wydziałem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Jak poinformował przedstawiciel organizatorów Alexander Korneluk, dzięki konferencji uczestnicy mają możliwość zaprezentowania wyników własnych badań naukowych w zakresie nauk fizycznych i im pokrewnych, a także przygotowania się do wystąpień przed większym gronem. To również okazja do zapoznania się z projektami naukowymi realizowanymi w innych ośrodkach badawczych oraz nawiązania nowych kontaktów z uczestnikami z całej Polski.

Regulamin przewiduje nagrody dla co najmniej dwóch najlepszych wystąpień oraz najlepszego plakatu.

W programie konferencji znalazły się również wystąpienia gości. "W tym roku mamy okazję gościć laureata +polskiej nagrody Nobla+ (nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej) prof. Marcina Drąga z Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej. Kolejnym gościem jest światowej klasy fizyk kwantowy z UW dr hab. Andrzej Dragan, autor bestsellerowych książek popularnonaukowych wyjaśniających pojęcia z mechaniki kwantowej w łatwiejszy do zrozumienia sposób. Z dziedziny fizyki materii skondensowanej, gościć będziemy prof. dra hab. Józefa Spałka z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który na swoim koncie ma między innymi sformułowanie jednolitej teorii nadprzewodnictwa wysokotemperaturowego w układach ciężkich fermionów" – podał Korneluk. Dodał, że prelegentów będzie więcej.

Zaplanowano też warsztaty m.in. na temat radzenia sobie ze stresem.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Więcej szczegółów m.in. na temat rejestracji na stronie: http://smn.fuw.edu.pl/.

PAP – Nauka w Polsce

akp/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. materiały prasowe

    Na UAM akademicka konferencja w rozszerzonej rzeczywistości

  • Fot. materiały prasowe Centrum Nauki Kopernik

    Jesienią pierwsze spotkania naukowców z publicznością w ramach projektu "Nauka ma głos"

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera