11.07.2020
PL EN
23.10.2019 aktualizacja 23.10.2019

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu rozpoczyna współpracę z firmą Nokia

Źródło: Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu Źródło: Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu podpisał umowę ramową o współpracy z firmą Nokia. Porozumienie zawarte we wtorek umożliwia tworzenie wspólnych projektów z zakresu dydaktyki, obszaru B+R oraz organizacji wspólnych wydarzeń.

O podpisaniu ramowej umowy poinformował w środę Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu.

Podstawą do zawarcia umowy była wcześniejsza współpraca Nokii oraz Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu przy Cardiology Innovations Hackathon. Wydarzenie to przybiera formę zawodów, w których interdyscyplinarne zespoły rywalizują w zakresie tworzenia nowoczesnych rozwiązań dotyczących opieki nad osobami z niewydolnością serca.

"Nasza uczelnia jest otwarta na współpracę z dużymi partnerami, więc chęć współpracy ze strony Nokii ogromnie nas cieszy. Liczę, że będzie to pretekst do cross-talku między studentami mającymi ciekawe pomysły i specjalistami z branży IT dysponującymi wiedzą konieczną do ich realizacji. To inwestycja w młodych ludzi, która jest dla mnie ogromnie ważna" – mówił, cytowany w prasowym komunikacie, p.o. rektora prof. Piotr Ponikowski podczas spotkania z przedstawicielami firmy Nokia.

Nokia systematycznie rozwija współpracę z uczelniami, nie tylko na drodze praktyk, ale też w kontekście tworzenia wspólnych projektów w ramach Nokia Innovative Projects. Ten program umożliwia studentom realizację konkretnych pomysłów w ramach zajęć przy wsparciu Nokii. Jak dotąd odbyło się 14 edycji, które doprowadziły do powstania 69 projektów tworzonych przez niemal 250 studentów przede wszystkim z Politechniki Wrocławskiej, ale również Akademii Sztuk Pięknych oraz Uniwersytetu Wrocławskiego.

Zdaniem rektora Ponikowskiego, współpraca otwiera drogę do realizacji już rozpoczętych i zupełnie nowych projektów. Zapewnił także, że w razie pojawienia się pomysłów z potencjałem będzie zabiegał o ich finansowanie. "Nie możemy zwlekać, moment na wdrażanie konceptów tego typu jest dobry, a ten, kto zrobi to jako pierwszy, zyska najwięcej. Jesteśmy przygotowani na takie wyzwania" – mówił.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Copyright © Fundacja PAP 2020