03.06.2020
PL EN
19.06.2019 aktualizacja 19.06.2019

Gdańsk/ Powstanie punkt informujący firmy o grantach na nowe technologie

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

W Gdańskim Parku Naukowo - Technologicznym powstanie pierwszy poza stolicą punkt informujący o wsparciu na nowe technologie - poinformował we wtorek PAP Paweł Pacek z Agencji Rozwoju Przemysłu. Będą mogły z niego korzystać np. firmy zainteresowane transferem technologii.

„W gdańskim (...) parku zamierzamy utworzyć punkt konsultacyjny +Sieci otwartych innowacji+” - poinformował PAP wicedyrektor biura rozwoju i innowacji Agencji Rozwoju Przemysłu Paweł Pacek. Dodał, że w Warszawie w ARP działa już biuro rozwoju i innowacji, które koordynuje cały projekt.

Pacek wyjaśnił, że gdański punkt konsultacyjny będzie zajmował się przede wszystkim informowaniem przedsiębiorców zainteresowanych transferem technologii o wsparciu, jakie będą mogli uzyskać w ramach "Sieci otwartych innowacji" - finansowanego ze środków unijnym projektu ARP. W ramach niego małe i średnie polskie przedsiębiorstwa mogą uzyskać granty na zakup nowoczesnych technologii oraz na usługi doradcze związane z transferem tych technologii.

„Mamy przestrzenie, które możemy zaadaptować, przy naszym punkcie informacyjno-konsultacyjnym" - powiedział dyrektor działu parków naukowo-technologicznych Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Radosław Wika. Dodał, że rozmowy w sprawie powstania punktu były prowadzone z ARP od kilku miesięcy.

Wika zapowiedział, że otwarcie punktu planowane jest na koniec sierpnia lub początek września, podczas organizowanej przez Gdański Park Naukowo-Technologiczny konferencji parków naukowo-technologicznych. (PAP)

Autor: Marcin Szywała

mss/ pad/

Copyright © Fundacja PAP 2020