Kraków / W czwartek rusza XIX Festiwal Nauki i Sztuki

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

W czwartek w Krakowie rozpoczyna się XIX Festiwal Nauki i Sztuki. Tak jak w latach ubiegłych na Rynku Głównym stanie specjalne miasteczko namiotowe, w którym zainteresowani będą mogli poszerzyć wiedzę z zakresu różnych dziedzin nauki.

Na terenie miasteczka stanie ok. 40 namiotów - swój dorobek będą w nich prezentować krakowskie uczelnie i instytucje badawcze, które organizują festiwal.

Naukowe Miasteczko Namiotowe czynne będzie od rana, ale oficjalna inauguracja nastąpi w samo południe. W uroczystości, oprócz rektorów krakowskich uczelni, udział weźmie wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosłwa Gowin.

Hasłem tegorocznego festiwalu jest "Przyszłość w nauce. Nauka w przyszłości", natomiast jego patronem został wybitny polski chemik, wicepremier, minister przemysłu i handlu oraz minister skarbu II Rzeczypospolitej – Eugeniusz Kwiatkowski.

W tym roku w naukowym miasteczku na Rynku Głównym po raz pierwszy otwarta zostanie festiwalowa Kawiarenka Naukowa Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Będzie w niej można wysłuchać ciekawych wykładów, spotkać się z przedstawicielami świata nauki, a także wziąć udział w dyskusjach i debatach.

Festiwal potrwa do soboty 18 maja.

Szczegółowy program można znaleźć na stronie https://fnis.krakow.pl/program/

PAP - Nauka w Polsce

bko/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Łódź, 02.07.2025. Przebywający na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej polski astronauta Sławosz Uznański-Wiśniewski (na ekranie) podczas połączenia wideo na żywo w EC1 w Łodzi, 2 bm. Podczas trwającego ok. 20 minut połączenia Sławosz Uznański-Wiśniewski wykonywał eksperymenty w stanie nieważkości oraz odpowiadał na pytania zadawane przez młodzież. (jm) PAP/Marian Zubrzycki

    Łódź/ Sławosz Uznański-Wiśniewski poprowadził lekcję fizyki z kosmosu

  • Komunikacja naukowa i popularyzacja nauki. Fot. A. Wojaczek

    Ponad 20 osób ukończyło pierwsze studia z popularyzacji nauki

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera