Uczelnie i instytucje

Polskie uczelnie na targach edukacyjnych "uni international" w Wiedniu

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Ponad 40 polskich uczelni, w tym Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński i poznański UAM, uczestniczy w środę po raz pierwszy w organizowanych przez Uniwersytet Wiedeński targach edukacyjnych "uni international".

To już dziewiąta edycja imprezy, która ma na celu promowanie programów stypendialnych, studiów i kursów zagranicznych. W tym roku, dzięki inicjatywie Instytutu Polskiego w Wiedniu, udział biorą w niej także uczelnie z Polski, w tym 21 uniwersytetów, m.in. UW, UJ, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Gdański i warszawska Szkoła Główna Handlowa.

\"To dla nas niezwykle ważny projekt, biorąc pod uwagę liczbę polskich studentów mieszkających i studiujących w Wiedniu, a także (...) liczną diasporę polską w Austrii\" - zaznaczył dyrektor Instytutu Rafał Sobczak w przesłanym przez tę placówkę komunikacie. Jak dodał, \"wielu młodych ludzi o polskich korzeniach, dorastając w Austrii, poszukuje kontaktu z językiem polskim i chętnie korzysta ze stypendiów zagranicznych w Polsce\".

Sobczak podkreślił, że oferta edukacyjna polskich uczelni jest skierowana m.in. także do studentów wiedeńskiej slawistyki i innych młodych ludzi zainteresowanych Polską.

Polskie stoisko na targach oferuje materiały m.in. o systemie szkolnictwa wyższego w Polsce, a także informacje o letnich kursach języka polskiego i możliwości studiowania w Polsce w języku angielskim. (PAP)

akl/ kar/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Warszawa, 07.04.2021. Pałac Staszica w Warszawie, siedziba Polskiej Akademii Nauk. PAP/Radek Pietruszka

    Prezydium PAN: projekt rozporządzenia ws. czasopism komplikuje i tak już nadmiernie złożony system ocen

  • Fot. Adobe Stock

    Komitet Psychologii PAN: nowe rozporządzenie dot. czasopism powiela błędy poprzedniego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera