Rusza druga edycja konkursu dla "liderów fotoniki"

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Studenci i absolwenci polskich uczelni, którzy mają na swoim koncie pracę dyplomową w dziedzinie fotoniki, mogą wziąć udział w drugiej edycji konkursu „Lider Fotoniki”. Zgłoszenia należy przesyłać do 15 kwietnia. Na zwycięzcę czeka płatny staż lub nagroda pieniężna.

Celem konkursu organizowanego przez Polskie Centrum Fotoniki i Światłowodów jest wyłonienie najlepszych prac naukowych z zakresu fotoniki i nagrodzenie ich twórców. Udział w konkursie może wziąć każdy, kto między 1 października 2014 roku a 30 września 2015 roku obronił pracę licencjacką, inżynierską lub magisterską z zakresu fotoniki na studiach stacjonarnych, wieczorowych oraz niestacjonarnych wszystkich polskich uczelni wyższych.

\"Szukamy zdolnych ludzi, którzy mają ciekawe pomysły i z fotoniką łączą swoją przyszłość. Wyróżniane będą przede wszystkim prace o charakterze aplikacyjnym\" - informuje w przesłanym komunikacie Polskie Centrum Fotoniki i Światłowodów.

Kapituła złożona z naukowców oraz przedsiębiorców z branży fotonicznej wybierze autorów najlepszych prac i zaprosi ich do udziału w finale konkursu. Finał będzie składał się z etapu prezentacji, podczas którego uczestnicy będą musieli przekonać kapitułę do zalet wdrożeniowych pomysłów zawartych w swoich pracach oraz uroczystego rozstrzygnięcia, podczas którego laureaci konkursu otrzymają nagrody.

Osoby, które chcą zgłosić się do konkursu, do 15 kwietnia powinny wysłać drogą elektroniczną: jeden egzemplarz pracy dyplomowej; opinię promotora; życiorys autora, zawierający dorobek naukowy, dane kontaktowe, informacje o obronie pracy; streszczenie pracy; krótkie uzasadnienie wyboru tematyki i wskazanie jej innowacyjności oraz możliwych zastosowań. Prace i załączniki należy wysłać na adres: konkurs@pcfs.org.pl

Nagrodą główną w konkursie jest do wyboru: trzymiesięczny płatny staż w warszawskiej firmie InPhoTech lub nagroda finansowa w wysokości 3 tys. zł. Autorzy najlepszych prac i prezentacji w każdej z dwóch kategorii - licencjackiej i inżynierskiej oraz magisterskiej - otrzymają wyróżnienia w postaci nagród pieniężnych. Ponadto przewidziane są wyróżnienia dodatkowe, również w postaci praktyk czy staży w firmach związanych z branżą fotoniczną.

Szczegółowe informacje o konkursie oraz regulamin są dostępne na stronie: www.pcfs.org.pl

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mrt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Ekspertka: nowy etap rewolucji cyfrowej to kwestia pięciu lat

  • Zabrze, 13.01.2023. Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, 13 bm. (ad) PAP/Zbigniew Meissner

    Śląskie/ Górnicze muzeum pracuje nad narzędziem AI do analizy dokumentów kopalnianych

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera