Uczelnie i instytucje

Dziewięć projektów w finale konkursu na mural AGH

Dziewięć projektów zastało wybranych do finału konkursu na mural, który ozdobi ścianę jednego z budynków Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. O wyborze najlepszej pracy zdecydują internauci głosując na Facebooku.

Jak poinformował w piątek 15 marca rzecznik AGH Bartosz Dembiński, konkurs na wielkoformatowe malowidło, które powstanie na ścianie kamienicy przy ul. Czarnowiejskiej 50b, cieszył się dużym zainteresowaniem artystów – napłynęły 32 prace, m.in. z Krakowa, Wrocławia, Gdańska, Warszawy, Łodzi, Radomia, Dąbrowy Górniczej czy Przemyśla.

Konkurs ma charakter otwarty, a jego motywem przewodnim jest dewiza uczelni „Labore creata, labori et scientiae servio” („Z pracy powstałem, pracy i nauce służę”) z uwzględnieniem nowoczesnego charakteru AGH.

W pierwszym etapie głosowania jury (w składzie którego zasiadają m.in. rektor AGH prof. Tadeusz Słomka, prorektor ds. studenckich AGH prof. Anna Siwik, prof. Roman Łaciak z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie) zdecydowało, że ze względu na wysoki poziom prac, a także ich zróżnicowany charakter, podda pod głosowanie internautów większą niż zakładano liczbę projektów. Głosować będzie można zatem nie na trzy – jak początkowo zakładał regulamin - lecz na dziewięć najwyżej ocenionych prac.

W drugim etapie konkursu projekty zostaną ocenione w internetowym głosowaniu za pośrednictwem oficjalnego profilu AGH na Facebooku. Za zwycięzcę tego etapu uznany zostanie autor projektu, który w głosowaniu otrzyma największą liczbę głosów tzw. lajków.(z ang.like).

Zwycięski projekt otrzyma 15 punktów, zaś miejsca drugie i trzecie otrzymają odpowiednio 10 i 5 punktów. Wszystkie dziewięć projektów trafi pod obrady jury w trzecim etapie, trzy zaś najwyżej ocenione przez internautów prace otrzymają odpowiednie wagi punktowe. O ostatecznym wyniku konkursu zadecyduje suma punktów etapu drugiego i trzeciego.

Głosowanie odbywa się na stronie www.facebook.com/AGH.Krakow i potrwa do 22 marca. Nagrodę główną, 3 tys. zł i możliwość wykonania muralu, otrzyma autor projektu, którego nazwisko będzie ogłoszone 26 marca.

Malowidło zostanie umieszczone na zachodniej ścianie - o wymiarach 15 na 14 metrów - należącej do uczelni kamienicy przy ul. Czarnowiejskiej 50b. Budynek jest obecnie remontowany, będzie się w nim mieścić m.in. Centrum e-Learningu AGH. (PAP)

rgr/ abe/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie otrzyma 15 mln zł na rozwój badań klinicznych

  • 19.12.2024. Pokaz przygotowania i pieczenia pierniczków z mąki owadziej (świerszcz domowy, łac. Acheta domesticus) na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. PAP/Marcin Bielecki

    Szczecin/ Świąteczne pierniki z dodatkiem mąki ze świerszcza domowego

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera