Uczelnie i instytucje

"Matki wynalazku" poszukiwane

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Badaczki z całej Polski mogą zgłaszać się do udziału w bezpłatnym programie "Kobieta Matką Wynalazków". Podczas niego wezmą udział w szkoleniach i warsztatach z komercjalizacji nauki. Najbliższe zajęcia odbędą się w październiku i listopadzie.

Projekt „Kobieta Matką Wynalazków”, realizowany przez Fundację „Inicjatywa Kobiet Aktywnych” w Olsztynie i TAS Sp. z o.o. w Warszawie, to cykl szkoleń i warsztatów skierowany do pań, które zamierzają komercjalizować wyniki badań naukowych, wprowadzać nowe technologie na rynek i poznać zagadnienia związane z biznesem oraz własnością intelektualną.

Uczestniczki projektu zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną o przygotowywaniu biznesplanów, badaniu potrzeb rynku, źródeł finansowania, komunikacji nauki i biznesu, technik marketingu naukowego i przygotowywania prezentacji biznesowej dla przedsiębiorców czy inwestorów.

Uczestniczkami warsztatów mogą zostać pracownice naukowe i naukowo-dydaktyczne szkół wyższych, instytutów naukowych PAN, instytutów badawczych czy konsorcjów naukowych (z wyłączeniem przedsiębiorstw). Uczestniczki projektu muszą być w trakcie prowadzenia badań naukowych i muszą być zatrudnione.

I edycja programu już się zakończyła, druga odbędzie się w październiku i listopadzie. Planowane są także kolejne odsłony projektu - pod koniec zimy oraz latem przyszłego roku. Rekrutacja prowadzona jest w sposób ciągły.

Uczestnictwo w projekcie jest całkowicie bezpłatne, finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i obejmuje zakwaterowanie, całodniowe wyżywienie, zapewnienie specjalistycznej kadry szkoleniowej oraz zwrot kosztów przejazdu.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera