Prof. Edward Włodarczyk nowym rektorem Uniwersytetu Szczecińskiego

<strong>Prof. Edward Włodarczyk został w środę wybrany na rektora Uniwersytetu Szczecińskiego. </strong>Zastąpi prof. Waldemara Tarczyńskiego, który nie mógł ubiegać się o reelekcję, gdyż sprawował tę funkcję dwie kadencje - poinformowała rzeczniczka uczelni Julia Poświatowska. <br /> <p>&nbsp;</p><br /><br />

Prof. Włodarczyk wygrał zdecydowaną większością głosów, zagłosowało na niego 94 ze 101 biorących udział w głosowaniu elektorów. Poza nim o stanowisko rektora ubiegał się dr hab. Wojciech Krysztofiak.

Edward Włodarczyk pełni obecnie funkcję prorektora ds. kształcenia. Jest także kierownikiem Zakładu Studiów Społecznych i Gospodarczych w Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych Wydziału Humanistycznego. W latach 1989-1992 pracował na stanowisku docenta w Instytucie Historii Polskiej Akademii Nauk oraz kierownika Pracowni Zakładu Historii Pomorza w Szczecinie. Z Uniwersytetem Szczecińskim związany jest od 1992 roku. W latach 1996-2002 sprawował funkcję dziekana Wydziału Humanistycznego, a następnie od 2002 do 2008 roku pełnił obowiązki dyrektora Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych.

Profesor Włodarczyk jest jednym z czterech wiceprezesów Polskiego Towarzystwa Historycznego, jest także członkiem rad redakcyjnych kilku liczących się polskich czasopism historycznych: „Czasy Nowożytne”, „Zapiski Historyczne” i „Studia Historiae Oeconomicae”.

Prof. Edward Włodarczyk będzie kierować uczelnią do 2016 roku, nowe obowiązki zacznie pełnić 1 września 2012 roku.

PAP - Nauka w Polsce

epr/ hes/ krf/


Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera