Zbliża się Noc Robotów w Warszawie

<strong>Pokaz kilkudziesięciu robotów - m.in. zmechanizowanych antyterrorystów, podwodnej cybernetycznej ryby, łazika marsjańskiego i robota sterowanego falami mózgowymi - organizuje Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów w Warszawie.</strong> Jedyna w roku Noc Robotów odbędzie się 21 maja w siedzibie Instytutu.

Impreza w PIAP to jedyna okazja dla zwiedzających, by z obserwatorów zmienić się w konstruktorów i operatorów maszyn przyszłości.

"Przygotowaliśmy warsztaty interaktywne. Wszystkich chętnych zapraszamy m.in. do przetestowania swojego refleksu podczas sterowania zrobotyzowaną platformą mobilną i udziału wsymulacji poszukiwania podłożonego ładunku wybuchowego. Dla amatorów rywalizacji przygotowano otwarte wyścigi robotów zwiadowczych SCOUT z nagrodami" - zapowiada dyrektor PIAP, dr inż. Jan Jabłkowski.

Podczas Nocy Robotów nie zabraknie też atrakcji dl dzieci.Pod okiem ekspertów najmłodsi będą mogli zbudować własne roboty z klocków LEGO, a trochę starsi - zmierzyć się w emocjonujących pojedynkach robotów sumo oraz robotów kroczących.

Na wszystkich zaś będą czekać bezzałogowe statki latające, podwodne urządzenie - Cyber-Ryba, a także unikatowy robot sterowany falami mózgowymi.

Prezentacje i warsztaty dopełnią pokazy pirotechniczne i przegląd filmów poświęconych robotyce.

Udział we wszystkich planowanych atrakcjach Nocy Robotów jest bezpłatny. Impreza rozpocznie się o godz. 18.00 i potrwa do 24.00.

Szczegółowy program imprezy znaleźć można na stronie:  http://www.nocrobotow.pl/

***

Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów działa m.in. w obszarach automatyzacji i robotyzacji produkcji i transportu oraz systemów kontroli jakości. Jest jedynym w Polsce producentem najwyższej jakości mobilnych robotów do zastosowań antyterrorystycznych i stałym dostawcą służb specjalnych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i utrzymanie porządku.

PAP - Nauka w Polsce

agt/ kap/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 21.06.2024 PAP/Art Service

    Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon odwiedziło ponad 102 tys. gości; w planach planetarium

  • Fot. Adobe Stock

    Popularyzator astronomii: po prostu patrzmy w niebo

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera