Już tylko do 28 lutego przyjmowane są<strong> wnioski o stypendia konferencyjne</strong>, czyli przyznawane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej (FNP) pieniądze na dofinansowanie uczestnictwa młodych polskich uczonych w międzynarodowych kongresach, sympozjach i konferencjach naukowych w kraju lub za granicą.
Kandydaci muszą być pracownikami lub doktorantami krajowej instytucji lub szkoły wyższej, której celem statutowym jest prowadzenie badań naukowych. Muszą również posiadać polskie obywatelstwo i mieć maksymalnie 35 lat.
Stypendium może być wykorzystane na dofinansowanie kosztów podróży, opłat konferencyjnych, zakwaterowania bądź wyżywienia w czasie konferencji, lecz jego wysokość nie może przekroczyć 75 proc. całkowitych kosztów uczestnictwa.
Procedurą konkursową związaną z przyznawaniem pieniędzy zajmuje się Towarzystwo Naukowe Warszawskie. Zgodnie z regulaminem, pierwszeństwo w uzyskaniu stypendium mają osoby, które po raz pierwszy uczestniczą w międzynarodowej konferencji naukowej, jako jedyne będą reprezentować polski ośrodek, uzyskały dofinansowanie swego udziału w konferencji ze strony organizatorów imprezy lub z macierzystej placówki naukowej, a także były lub są beneficjentami FNP. Stypendium można uzyskać jeden raz w ciągu 2 lat.
Wnioski są przyjmowane są w czterech terminach - najbliższy upływa 28 lutego, a kolejne: 30 kwietnia, 30 czerwca i 30 października.
Wszyscy zainteresowani otrzymaniem dofinansowania powinni wypełnić dostępny on-line wniosek, przygotować wymagane załączniki i przesłać je na adres biura TNW, z dopiskiem "Stypendia konferencyjne FNP". Potrzebne załączniki to: krótkie CV z uwzględnieniem działalności naukowej, zwięzły opis dotychczasowej pracy naukowej, lista 5 wybranych publikacji kandydata, opinia promotora lub inne referencje, uzasadnienie celowości uczestnictwa w konferencji, streszczenie pracy i potwierdzenie jej przyjęcia przez organizatorów konferencji oraz kalkulację całkowitych kosztów uczestnictwa w imprezie.
Rozstrzygnięcie konkursów odbędzie się odpowiednio w terminach: 15 kwietnia, 15 czerwca, 1 września i 1 grudnia.
PAP - Nauka w Polsce, Katarzyna Czechowicz
agt/
Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.