W środę pierwszy Śląski Stand-up Naukowy

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Ośmioro naukowców z Politechniki Śląskiej, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Instytutu Onkologii w Gliwicach zmierzy się w środę wieczorem podczas Pierwszego Śląskiego Stand-upu Naukowego.

Stand-up to zyskujący coraz większą popularność rodzaj występu scenicznego, polegającego na monologu przed publicznością na żywo. W przeciwieństwie do kabaretu, stand up nie jest dopracowany i ma charakter luźnej wypowiedzi, stawiającej nacisk na kontakt z widzami. Ten rodzaj rozrywki zyskuje w Polsce coraz więcej fanów.

Pomysł na Pierwszy Śląski Stand-up Naukowy narodził się w Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej. Podczas dwudniowego szkolenia naukowcy tworzyli i szlifowali pod okiem fachowca swoje wystąpienia.

"Takie wydarzenia są organizowane na świecie, w Polsce stand-up naukowy dopiero zaczyna funkcjonować w świadomości popularyzatorów. Wymaga on nie tylko poczucia humoru, ale również ogromnej odwagi i dystansu do siebie. Czy śląscy naukowcy to potrafią? Zobaczcie sami" – zachęca dyrektor Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej prof. Aleksandra Ziembińska-Buczyńska.

Pojedynek odbędzie się godzinie 19:00 w Klubie Studenckim Spirala. Wstęp jest wolny. Wydarzenie poprowadzi Antoni Syrek-Dąbrowski – komik, improwizator i scenarzysta związany ze Stand-up Polska. 

PAP - Nauka w Polsce, Anna Gumułka

lun/ ekr/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 20.05.2024. Pałac Rzeczypospolitej Biblioteki Narodowej w Warszawie. PAP/Radek Pietruszka

    Stolica/ Wystawa map świata sprzed odkrycia Ameryki w Pałacu Rzeczypospolitej - od soboty

  • Warszawa, 08.07.2025. Wydarzenie #HaloKosmos w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, 9 bm. na którym nastąpiło połączenie na żywo z przebywającym na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej polskim astronautą Sławoszem Uznańskim-Wiśniewskim. PAP/Albert Zawada

    Cztery spotkania dzieci i młodzieży z astronautą na ISS

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera