Studenci UW mistrzami Europy Środkowej w programowaniu zespołowym

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Drużyna studentów informatyki z Uniwersytetu Warszawskiego zwyciężyła w XXIII Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym, które odbyły się na Uniwersytecie w Zagrzebiu.

W XXIII Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym (Central Europe Regional Contest) w Zagrzebiu wzięło udział 62 drużyn reprezentujących uczelnie z Austrii, Chorwacji, Czech, Polski, Słowacji, Słowenii i Węgier. Uniwersytet Warszawski reprezentowało sześć trzyosobowych zespołów studenckich. Organizatorzy przygotowali 12 oryginalnych zadań do rozwiązania.

Jak poinformował Uniwersytet Warszawski, mistrzostwo wywalczyła drużyna z UW w składzie Kamil Dębowski, Mateusz Radecki oraz Marek Sommer, broniąc tytułu zdobytego w zeszłym roku przez inną drużynę UW. Mistrzowie wygrali zdecydowanie, rozwiązując jako jedyni 10 zadań. Będą reprezentować Uniwersytet w finałach światowych - ACM International Collegiate Programming Contest, które w kwietniu odbędą się w Pekinie.

Studenci z polskich uczelni zdominowali zawody w Zagrzebiu, zajmując aż pięć najwyższych miejsc. W czołowej dziesiątce znalazło się aż dziewięć zespołów z Polski.

Na drugim miejscu podium znaleźli się studenci z Uniwersytetu Jagiellońskiego z siedmioma rozwiązanymi zadaniami, a na trzecim - z taką samą liczbą rozwiązanych zadań - kolejna drużyna Uniwersytetu Warszawskiego. Zespoły z UW uplasowały się także na 4. i 5. miejscu. Na szóstym - jako jedyni niepolscy studenci - znaleźli się zawodnicy Uniwersytetu Karola w Pradze. Czołową dziesiątkę dopełniły kolejno drużyny z: Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, ponownie Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego.(PAP)

autor: Ewelina Krajczyńska

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. materiały prasowe FNP

    Fundacja na rzecz Nauki Polskiej uruchomiła czwarty konkurs DLA UKRAINY

  • Fot. materiały prasowe NCBR

    Nawet 20 mln zł można uzyskać od NCBR w programie GOSPOSTRATEG

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera