Historia i kultura

IV Debata Tischnerowska

<p>&#8222;Cóż jest prawda?&#8221; &#8211; to pytanie porządkować będzie rozważania uczestników IV Debaty Tischnerowskiej 8 maja w Warszawie. W spotkaniu wezmą udział filozofowie, historycy i przedstawiciele świata kultury, którzy zastanowią się nad problemami współczesnej demokracji.</p>

Debatę otworzy prof. Leszek Kołakowski. Wśród zaproszonych gości znaleźli się profesorowie filozofii Krzysztof Michalski i Władysław Stróżewski, profesor historii Janusz Tazbir oraz poeta Adam Zagajewski. Debatę poprowadzi filozof i historyk idei, prof. Marcin Król.

Debaty Tischnerowskie to seria dyskusji organizowanych przez Katedrę Nauk Społecznych i Humanistycznych im. Erazma z Rotterdamu Uniwersytetu Warszawskiego i wiedeński Instytut Nauk o Człowieku. Debaty są wyrazem szacunku dla ks. Józefa Tischnera, członka pierwszej Rady Katedry. Biorą w nich udział światowej sławy intelektualiści, naukowcy oraz politycy.

Spotkanie odbędzie się 8 maja o godz. 18.00 w sali im. A. Mickiewicza Audytorium Maximum UW, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 w Warszawie. Wstęp wolny.

PAP – Nauka w Polsce, Karolina Olszewska
reo

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Wikipedia/ domena publiczna

    Ekspert: Koronację Bolesława Chrobrego można porównać do wejścia Polski do UE

  • Rekonstrukcja "skandynawskiego pasa". Z wyjątkiem szklanego paciorka (3), wszystkie artefakty wykonane są z żelaza (fotografia: R. Fortuna; zdjęcie rentgenowskie: A. Jouttijärvi; rysunek: A. Kuzioła)"

    Badania najstarszego cmentarzyska Bornholmu wskazują na kluczową rolę wyspy w epoce żelaza

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera