Plany Polskiej Akademii Nauk w formie mappingu na fasadzie Pałacu Staszica

Fot. mat. pras. PAM
Fot. mat. pras. PAM

Treści związane z ideą utworzenia Muzeum Historii Naturalnej oraz budowy nowego polskiego statku badawczego są przestawiane w formie mappingu, wyświetlanego na fasadzie Pałacu Staszica w Warszawie. W ten sposób Polska Akademia Nauk prezentuje swoje plany na najbliższe lata.

„Wyświetlany na fasadzie Pałacu Staszica mapping to nie tylko prezentacja możliwości Polskiej Akademii Nauk, ale również wyraz wizji przyszłości – wizji, która łączy w sobie naukę, edukację, innowacyjność, eksplorację i troskę o ochronę naszej planety. To dowód na to, że nauka i kultura mogą iść w parze, wspólnie inspirując i tworząc przestrzeń do dialogu dla wszystkich mieszkańców Warszawy oraz gości stolicy” – podkreśla Akademia w przesłanym komunikacie.

Treści przedstawiają dotychczasowe osiągnięcia naukowców, dokonania i działalność PAN, ale też plany na najbliższe lata - utworzenie w Warszawie Muzeum Historii Naturalnej oraz budowę nowego polskiego statku badawczego.

W kwestii planów utworzenia Muzeum Historii Naturalnej, mapping przedstawia część zbiorów PAN, które nie mają dotychczas odpowiedniego miejsca do wyeksponowania. To m.in. szkielety dinozaurów, słonia leśnego, jelenia olbrzymiego i lwa jaskiniowego.

„Drugim niezwykle ważnym projektem Polskiej Akademii Nauk jest budowa nowego statku badawczego, który wraz z projektem nowej stacji badawczej Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN staną się unikalną platformą współpracy międzynarodowej. To inwestycja nie tylko w technologię, ale przede wszystkim w rozwój wiedzy i zrównoważoną przyszłość. Budowa statku to krok milowy w realizacji wizji nowoczesnej nauki – wizji, która łączy ambicje badawcze z troską o ochronę naszej planety i rozwój społeczeństwa opartego na wiedzy. Ten unikalny projekt to odpowiedź na rosnące wyzwania współczesnej nauki i potrzeby prowadzenia zaawansowanych badań na wodach całego świata” – podała Akademia.

Mapping Polskiej Akademii Nauk na Pałacu Staszica wystartował 8 lutego i będzie wyświetlany do połowy marca. Można go oglądać od poniedziałku do piątku – od godz. 17 i o każdej pełnej godzinie do 22.

Choć formalną siedzibą PAN jest Pałac Kultury i Nauki, to głównie jest kojarzona właśnie z reprezentacyjnym Pałacem Staszica przy Krakowskim Przedmieściu.

Nauka w Polsce

akp/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Centrum Nauki Experyment w Gdyni(rg/dw) PAP/Rafał Guz

    NaukoweLove 2025 w Centrum Nauki Experyment - już w piątek 14 lutego

  • Fot. Adobe Stock

    Kalisz/ Festiwal nauki dla dzieci polskich i ukraińskich

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera