Uczelnie i instytucje

Na UW trwa kampania „Hejt boli. UWażajmy na słowa”

Fot. Adobe Stock
Fot. Adobe Stock

Na naszej uczelni nie ma miejsca na dyskryminację ze względu na jakikolwiek czynnik: narodowy, etniczny, religijny czy światopoglądowy – zapowiedział rektor UW Alojzy Z. Nowak, inaugurując kampanię „Hejt boli. UWażajmy na słowa”.

Studenci Uniwersytetu Warszawskiego wraz z rzeczniczką ds. studenckich i pracowniczych - Anną Cybulko wyszli z inicjatywą i podjęli się realizacji kampanii „Hejt boli. UWażajmy na słowa”.

Za pomocą serii filmów w kanałach informacyjnych UW, plakatów, ulotek i materiałów edukacyjnych organizatorzy chcą dotrzeć z informacją, czym jest hejt, jak wpływa na samopoczucie człowieka i gdzie można szukać pomocy.

„Społeczność Uniwersytetu Warszawskiego jest wspólnotą dialogu, która za jedną ze swoich najwyższych wartości uznaje szacunek międzyludzki. Na naszej uczelni nie ma miejsca na dyskryminację ze względu na jakikolwiek czynnik: narodowy, etniczny, religijny czy światopoglądowy. Jako członkowie UW winniśmy szanować godność osobistą każdego człowieka. Do tego zobowiązuje nas misja Uniwersytetu" – powiedział rektor UW, Alojzy Z. Nowak, cytowany w komunikacie prasowym przesłanym do mediów.

Anna Cybulko, rzeczniczka ds. studenckich i pracowniczych UW podkreśliła natomiast, że z hejtem może się spotkać każdy - niezależnie od tego, kim jest i czym się zajmuje.

„Nienawistne komentarze wywołują nie tylko cierpienie i psychiczną degradację u osoby doświadczającej hejtu, ale również eskalację frustracji w przestrzeni publicznej. Pamiętajmy, aby – nawet jeśli mamy różne zdania – odnosić się do siebie z szacunkiem, bez personalnych ataków” – przekonuje Anna Cybulko, rzeczniczka ds. studenckich i pracowniczych UW.

Koordynatorem projektu jest zespół Anny Cybulko, która sprawuje też opiekę merytoryczną nad kampanią. Partnerami projektu są: Centrum Pomocy Psychologicznej, Zespół równościowy – specjalistka ds. równouprawnienia oraz specjalistka ds. badań i edukacji równościowej, biuro prasowe i rzecznik praw studenta.

Więcej informacji o kampanii „Hejt boli. UWażajmy na słowa” znajduje się na stronie. 

Nauka w Polsce, Urszula Kaczorowska

uka/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera