Debata „My między światami” - w lipcu w Warszawie i online

Adobe Stock
Adobe Stock

Spotkania i debaty z intelektualistami, ekspertami z najlepszych uczelni na świecie, organizuje w dniach 12-14 lipca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie Concilium Civitas. Ewoluująca pozycja kobiet i mniejszości w demokracjach czy stan i przyszłość uniwersytetów to część planowanych tematów.

Obecność zapowiedział minister nauki Dariusz Wieczorek.

"Jeśli macie - podobnie jak my - wrażenie, że tracimy kontrolę i jest nam coraz trudniej zrozumieć, co się dzieje ze światem, przyłączcie się do naszego wysiłku, by to razem ogarnąć" – napisano w komunikacie przesłanym do mediów.

Wśród omawianych na spotkaniach tematów będą: ewoluująca pozycja kobiet i mniejszości w demokracjach, stan i przyszłość uniwersytetów, wyłanianie się nowej ekonomii oraz relacje między językiem debat a stanem zachodnich społeczeństw.

Wykład inauguracyjny w sobotę wygłosi prof. Wojciech Sadurski. Poza członkami Concilium Civitas udział w dyskusji zapowiedzieli intelektualiści, eksperci i politycy pracujący w Polsce - m.in. Edwin Bendyk, Adam Bodnar, Andrzej Friszke, Agnieszka Graff, Radosław Markowski, Joanna Mucha, Mirosław Oczkoś, Krystyna Skarżyńska, Dariusz Wieczorek, Karolina Wigura.

Wstęp na spotkanie jest wolny, ale wymagana jest rejestracja mailowa. Należy wysłać wiadomość na adres: concilium@civitas.edu.pl, albo skorzystać z portalu rezerwacyjnego: https://app.evenea.pl/event/concilium2024.

Organizatorzy zapowiadają, że podczas wydarzenia udostępnią Almanach i Młody Almanach z nigdzie wcześniej niepublikowanymi tekstami zaproszonych gości. 

Concilium Civitas to wspólnota polskich profesorów nauk społecznych, pracujących na zagranicznych uniwersytetach, takich jak Oxford, Stanford, Harvard czy Sorbona. Jej celem jest wspieranie transferu współczesnej globalnej debaty do Polski. Członkowie spotykają się co roku w warszawskim PKiN, by z udziałem publiczności i gości dyskutować o kluczowych wyzwaniach stojących przed Polską i Zachodem. Grupa ta powstała z inicjatywny Katedry Dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie.

uka/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 24.04.2020. Meczet w Bohonikach. PAP/Artur Reszko

    Pokaz filmu i wykład pt. Tradycyjna kultura religijna Tatarów polsko-litewskich w Wilanowie

  • Fot. Adobe Stock

    Śląskie/ Trwa Tydzień Śląska w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera