Michalina Zając zdobywczynią pierwszej nagrody Stowarzyszenia SIMP za najlepszą pracę dyplomową

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Michalina Zając, absolwentka Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej, otrzymała pierwszą nagrodę Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich za pracę dyplomową „Projekt urządzenia do rehabilitacji szczęki człowieka”.

Do udziału w tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 28 prac z niemal wszystkich politechnik i uczelni o profilu mechanicznym.

Pierwsze miejsce zdobyła mgr inż. Michalina Zając, absolwentka Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej, za "Projekt urządzenia do rehabilitacji szczęki człowieka".

Drugie miejsce zajął mgr inż. Wiktor Postek, absolwent Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej z pracę "Analiza pracy pompy wirowej o niskim wyróżniku szybkobieżności".

Trzecie miejsce zdobyła mgr inż. Joanna Wodnicka, absolwentka Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej za pracę "Analiza efektywności działania wraz z propozycją usprawnienia na linii do spawania laserowego w przedsiębiorstwie motoryzacyjnym".

Kapituła przyznała także dwa wyróżnienia. Pierwsze otrzymał Kacper Bereszyński, absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej Politechniki Poznańskiej za pracę "Badania układów lokalizacji pojazdu autonomicznego", a drugie - Rafał Zając absolwent Wydziału Politechnicznego Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie za pracę "Trzyosiowy ploter frezujący CNC o polu roboczym 400x400x100mm".

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP) powstało w 1926 r. Obecnie zrzesza ok. 10 000 inżynierów i techników mechaników wszystkich specjalności oraz zawodów pokrewnych.

Nauka w Polsce

uka/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Źródło: Loreal-Unesco/ Fot. Marcin Oliva Soto

    Sześć wybitnych polskich badaczek z nagrodą L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki

  • 06.04.2024. Na zdjęciu Marek Safjan. PAP/Marcin Obara

    Prof. Marek Safjan doktorem honoris causa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera