krajowy fundusz na rzecz dzieci | Nauka w Polsce

krajowy fundusz na rzecz dzieci

Fot. Fotolia

Obozy naukowe i staże - dla najzdolniejszej młodzieży

Tylko do 31 maja można składać wnioski o stypendia Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Wybrani nastolatkowie pojadą na obozy naukowe, odbędą staże i zajęcia na wyższych uczelniach i instytutach Polskiej Akademii Nauk.

  • Fot. Fotolia

    Termin zgłaszania wybitnych uczniów przedłużony do poniedziałku

    Przedłużony został nabór utalentowanych uczniów do Programu Pomocy Wybitnie Zdolnym – poinformował PAP Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci. Nowe zgłoszenia można nadsyłać jeszcze do poniedziałku 10 lipca.

  • Fot. Fotolia

    Wybitnie zdolni mają czas do piątku

    Dobiega końca nabór utalentowanych uczniów do Programu Pomocy Wybitnie Zdolnym - poinformował PAP Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci. Nowe zgłoszenia można nadsyłać tylko do piątku 30 czerwca.

  • Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci przedłuża rekrutację do 10 lipca

    Jeszcze do niedzieli 10 lipca można zgłaszać do programu stypendialnego Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci uczennice i uczniów szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów i szkół podstawowych o wybitnych uzdolnieniach naukowych i artystycznych. Umożliwia on m.in. bezpłatny udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników wyższych uczelni i instytutów Polskiej Akademii Nauk.

  • Najzdolniejsi uczniowie rozpoczęli zajęcia w prestiżowych instytutach

    Ponad 300 najmłodszych naukowców już rozpoczęło - albo wkrótce rozpocznie - zajęcia w laboratoriach najlepszych polskich instytutów i uczelni. Stypendyści Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci skorzystają z atrakcji przygotowanych przez naukowców Instytutu Chemii Organicznej PAN, Instytutu Chemii Fizycznej PAN czy Uniwersytetu Warszawskiego.

  • Fot. Fotolia

    Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci/ Kandydatura w konkursie Popularyzator Nauki 2012

    Dzięki programowi pomocy wybitnie zdolnym uczniom, prowadzonemu przez Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci, „młodzi naukowcy” mogą uczestniczyć w specjalistycznych warsztatach badawczych w czołowych polskich ośrodkach akademickich. Odbywają seminaria, konsultacje i staże w laboratoriach, wyjeżdżają na wielodyscyplinarne obozy i imprezy naukowe, takie jak obóz w bazie rakietowej w północnej Norwegii, czy warsztaty przyrodnicze w Alpach.

Najpopularniejsze

  • Mapa pola magnetycznego w 3D w Drodze Mlecznej

  • Nowy rektor UJ prof. Piotr Jedynak: chcemy być jak najlepszym uniwersytetem badawczym

  • Turcja/ Pustynny pył znad Afryki dotarł na zachód kraju

  • Rozpoczęły się zapisy na konferencję EuroScience Open Forum w Katowicach

  • Grecja/ Ponad 300 bomb z II wojny światowej znaleziono w Eliniko pod Atenami

Fot: Maciej Majdecki, luminescent_chemist

Molekularni krawcy uszyli nanośnieżynki dla wydajniejszych ogniw słonecznych

Kiedy ustawi się cząsteczki pewnego związku - tetracenu - w kształt nanośnieżynki, z maksymalną wydajnością zachodzi tam tzw. rozszczepienie singletowe - proces, który umożliwia pozyskanie z jednego fotonu aż dwóch elektronów - pokazują polscy i tajwańscy naukowcy. I liczą na to, że ich badania pomogą poprawić wydajność paneli słonecznych.