23.01.2019
PL EN
 • Konkurs dla czytelników

  DO WYGRANIA TRZY NAGRODY!
  Jeśli odpowiesz prawidłowo na trzy widoczne poniżej pytania, możesz wygrać nagrodę. Pytania dotyczą zagadnień z publikacji zamieszczonych w naszym serwisie w ostatnich dniach. Wśród osób, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi, rozlosujemy co tydzień trzy nagrody. W tym tygodniu są to pakiety gadżetów Nauki w Polsce.

  Oto odpowiedzi na pytania z ubiegłego tygodnia:

  1. Jaką powierzchnię zajmuje Roztoczański Park Narodowy?

  Ponad 84 km2.

  2. Ile projektów związanych z konstruowaniem mikro- i nanosatelitów realizowanych jest obecnie w Polsce?

  Sześć takich projektów.

  3. Kto zdobył nagrodę główną i tytuł Popularyzatora Nauki 2018 w tegorocznej edycji konkursu PAP i MNiSW dla popularyzatorów nauki?

  Prof. Ryszard Tadeusiewicz z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

   

  Osoby, które udzieliły prawidłowych odpowiedzi i do których wyślemy nagrody, to:

  Mariusz Osowiecki, Ciechanów

  Halina Kowalczyk, Zwierzyniec

  Karolina Goździewicz, Widawa

  Gratulujemy!

   

  A oto nowe pytania:

  1. Jak ma się nazywać nowy akcelerator w CERN - cztery razy większy i wielokrotnie potężniejszy od Wielkiego Zderzacza Hadronów?

  2. W którym roku odkryto zjawisko nadprzewodnictwa?

  3. Jak nazywa się nowa metoda mikroskopii opracowana przez izraelsko-polski zespół naukowców?

  Na odpowiedzi, wraz z danymi adresowymi koniecznymi do wysyłki nagród, czekamy do 5 lutego 2019 r. włącznie. Następnego dnia opublikujemy nazwiska laureatów.

W związku ze zgłoszeniem mojego udziału w konkursie dla czytelników portalu Nauka w Polsce, wyrażam niniejszym zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu zgłoszenia do konkursu (adres poczty elektronicznej, imię i nazwisko, telefon, adres do korespondencji) w celu jego przeprowadzenia i wyłonienia zwycięzców Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja Polskiej Agencji Prasowej, z siedzibą w Warszawie (00-502) przy ul. Brackiej 6/8. Pani/Pana dane będą przetwarzane do momentu zakończenia konkursu i wyłonienia zwycięzców. Podstawą przetwarzania podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dn. 27.04.2016 dotyczącego ochrony danych osobowych (RODO) Bez podania powyższych danych nie będzie możliwy Pani/Pana udział w konkursie. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, zmiany, usunięcia, ograniczenia przetwarzania prawo do przenoszenia danych i wniesienia sprzeciwu a także prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w każdym czasie. Przysługuje Pani/Panu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane mogą zostać przekazane podmiotowi zapewniającemu techniczną obsługę bazy danych.
Copyright © Fundacja PAP 2019