Nauka dla Społeczeństwa

04.05.2024
PL EN
19.11.2021 aktualizacja 19.11.2021

Ranking: Akademia Leona Koźmińskiego z najlepszym programem MBA w Polsce

20.05.2021. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, 20 bm. (olm) PAP/Albert Zawada 20.05.2021. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, 20 bm. (olm) PAP/Albert Zawada

Akademia Leona Koźmińskiego z programem Executive MBA zajęła pierwsze miejsce na najlepsze studia Master of Business Administration (MBA) w Polsce w rankingu Programów MBA Perspektywy 2021.

Ranking najlepszych studiów MBA, prowadzonych przez polskie uczelnie, przeprowadziła po raz ósmy Fundacja Edukacyjna Perspektywy. W tegorocznym Rankingu MBA Perspektywy uwzględniono 41 programów.

Na pierwszym miejscu uplasowała się Akademia Leona Koźmińskiego z programem Executive MBA. Na drugiej pozycji znalazł się program Canadian Executive MBA (CEMBA) Szkoły Głównej Handlowej, a na trzeciej: emba@uw – II Executive MBA Międzynarodowego Centrum Zarządzania Wydziału Zarządzania UW.

Na czwartej pozycji znalazł się program Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu Executive MBA Poznań-Atlanta, a na piątej Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej - Executive MBA. Na szóstej pozycji znalazł się z kolei drugi program Szkoły Głównej Handlowej - MBA-SGH.

Jak czytamy w komunikacie Perspektyw, w przypadku rankingu MBA kluczowa rola w zakresie jego konstrukcji przypadła kapitule, składającej się z wybitnych fachowców ze sfery zarządzania, finansów, HR i marketingu. Kapituła pracowała pod kierunkiem honorowej przewodniczącej Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego prof. Elżbiety Mączyńskiej.

"Organizatorzy programów MBA – uczestniczących w rankingu – wypełnili ankietę, która zawierała kilkadziesiąt szczegółowych pytań. Odpowiedzi na nie posłużyły nam do ustalenia, kim są słuchacze i wykładowcy ocenianych programów, jak wygląda struktura i zakres programu, co oferują słuchaczom i jaki jest prestiż programu i jego organizatora. W Rankingu Programów MBA Perspektywy 2021 uwzględniamy w sumie sześć kryteriów składających się łącznie z 24 wskaźników" - czytamy w komunikacie. Wzięto też pod uwagę głos absolwentów.

Aby znaleźć się w tym rankingu, oceniany program musiał spełnić cztery "kryteria wejścia": być w stanie aktywnym, czyli rekrutować słuchaczy i prowadzić z nimi zajęcia; powstać przed rokiem 2019, a obecnie powinna odbywać się przynajmniej druga edycja programu; mieć co najmniej 300 godzin zajęć; przesłać informacje i dane zawarte w ankiecie rankingowej Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy", potwierdzając również w ten sposób zgodę na udział w rankingu. Wymogi te spełniło 41 programów i je oceniono w Rankingu Programów MBA Perspektywy 2021.

Szczegółowe informacje na temat rankingu znajdują się na stronie: http://mba.perspektywy.pl/. (PAP)

autor: Szymon Zdziebłowski

szz/ agz/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024