20.07.2019
PL EN
12.10.2012 aktualizacja 12.10.2012

Najnowocześniejsze firmy na Małopolskich Targach Innowacji w Krakowie

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

51 wystawców prezentuje swoje wyroby podczas tegorocznej edycji Małopolskich Targów Innowacji, które rozpoczęły się w piątek na Małym Rynku w Krakowie. W tym roku po raz pierwszy na imprezie goszczą przedstawiciele branży gier komputerowych.

Departament Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, który jest organizatorem przedsięwzięcia, do targów dopuścił firmy, które wykazały, że ich produkty, stosowane technologie czy też świadczone usługi są innowacyjne i konkurencyjne w skali co najmniej regionu.

Dodatkowo punktowane były zwycięstwa w konkursach oceniających innowacyjność i przedsiębiorczość, premiowane były produkty i technologie, które uzyskały patenty. Znaczenie przy doborze wystawców miał także fakt, że firmy prowadzą badania i współpracują z naukowcami.

Wśród wystawców są także instytucje, które łączą biznes z nauką oraz budują odpowiedni klimat dla rozwoju innowacji w regionie m.in.: Urząd Patentowy, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, instytuty Polskiej Akademii Nauk, centra transferu technologii oraz regionalne i lokalne agencje rozwoju.

Małopolskim Targom Innowacji towarzyszy interaktywna, multimedialna oprawa. Zwiedzający mogą m.in.: wsiąść do samochodu elektrycznego, zobaczyć przenośną rafinerię do wytwarzania biopaliwa, wziąć udział w warsztatach dotyczących kreatywnego myślenia, sprawdzić się w wirtualnej rozgrywce czy też poznać nowatorskie testy oddechowe na obecność bakterii helicobacter pylori.

Obok namiotu wystawienniczego zorganizowano wystawę prezentującą innowacyjne osiągnięcia regionu „Innowacyjna Małopolska”.

Małopolskie Targi Innowacji są jednym z wydarzeń Małopolskiego Festiwalu Innowacji. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Minister Gospodarki i Marszałek Województwa Małopolskiego. (

PAP - Nauka w Polsce

rgr/ je/

Copyright © Fundacja PAP 2019