Przemyśl, 15.02.2019. (sko/dd) PAP/Darek Delmanowicz

Eksperci: ulga "zero PIT" dla osób do 26. roku życia nie obejmuje umów o staż studencki

Nowa ulga, tzw. zero PIT dla osób do 26. roku życia nie obejmuje umów o staż studencki, jednak dochody uzyskiwane w wakacje przez studentów mogą podlegać zwolnieniu - tłumaczą pytani przez PAP doradcy podatkowi. MF wskazuje, że ulga nie dotyczy przychodów uzyskanych z praktyk absolwenckich.

  • Świat

    Filadelfia: podatek od słodkich napojów gazowanych

    Filadelfia to pierwsze duże miasto w USA, które wprowadziło tak zwany "soda tax" od słodzonych napojów gazowanych, mający zaradzić narastającemu problemowi otyłości - informuje serwis BBC News.

  • Świat

    Filadelfia: podatek od słodkich napojów gazowanych

    Filadelfia to pierwsze duże miasto w USA, które wprowadziło tak zwany "soda tax" od słodzonych napojów gazowanych, mający zaradzić narastającemu problemowi otyłości - informuje serwis BBC News.

  • MF zaproponuje, by 1 proc. CIT można było przekazać np. uczelni

    Resort finansów pracuje nad projektem nowelizacji ustawy o CIT. Jak powiedziała PAP rzeczniczka prasowa ministerstwa Wiesława Dróżdż, resort zaproponuje, by 1 proc. płaconego przez firmy podatku (CIT) można było przekazać jednostkom naukowym lub uczelniom.

Najpopularniejsze

  • Fot. materiały prasowe

    Polski wynalazca: lewitująca kolej może zmienić światowy transport

  • Polski wynalazek może zmienić leczenie chorób autoimmunologicznych

  • Żabia seksmisja. Zanieczyszczenia wody zmieniają płeć płazów

  • Hematolog: przewlekłe stany zapalne mogą sprzyjać nowotworom krwi

  • Psyho: sztucznej inteligencji brakuje „iskry” i smaku badawczego

  • 13.06.2025 PAP/Andrzej Jackowski

    Drewniane zrębki skutecznym sposobem na ograniczanie liczby kleszczy

  • Powszechne konserwanty żywności powiązano z nadciśnieniem tętniczym i chorobami serca

  • „Epickie sny” mogą być męczące

  • ECDC: rekordowa zachorowalność na choroby przenoszone drogą płciową w UE

  • Ekspert: nietrzymanie moczu można leczyć poprzez rehabilitację

Fot. Adobe Stock

Największy sukces rozrodczy mają rysice w średnim wieku

Największy sukces rozrodczy mają rysice w średnim wieku, zamieszkujące środkową i południową Europę. Najsłabiej radziły sobie samice młodociane i stare, szczególnie te żyjące w surowszym klimacie północy kontynentu - ustalili eksperci z międzynarodowej sieci badawczej Eurolynx po analizie danych z niemal 40 lat.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera