11.04.2020. Biolog i biotechnolog, profesor Krzysztof Pyrć. PAP/Łukasz Gągulski

Prof. Krzysztof Pyrć nowym prezesem Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Prof. Krzysztof Pyrć został nowym Prezesem Zarządu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (FNP). Powołany przez Radę FNP funkcję tę zacznie pełnić od 1 września 2025 r - poinformowała na stronie internetowej fundacja.

  • Warszawa, 18.06.2016. Prezes zarządu FNP prof. dr hab. Maciej Żylicz, podczas uroczystości z okazji 25-lecia Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, 18 bm. w siedzibie FNP w Warszawie (zuz) PAP/Marcin Obara
    Prawo

    Badacze: Prawo zamówień publicznych prowadzi w nauce do licznych absurdów

    Ustawa Prawo zamówień publicznych prowadzi w nauce do licznych absurdów - skarżą się naukowcy. - Najważniejszy podnoszony przez naukowców postulat uwzględniono w projekcie nowej ustawy - komentuje resort przedsiębiorczości. Szef FNP prof. Maciej Żylicz uważa, że potrzebne są większe zmiany.

  • Prof. Maciej Żylicz otrzyma tytuł doktora honoris causa UJ

    Prof. Maciej Żylicz, prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej i wybitny biochemik, otrzyma tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uroczystość przyznania wyróżnienia odbędzie się w środę 9 stycznia 2013 r.

Najpopularniejsze

  • Fot. Adobe Stock

    Polscy naukowcy usprawnili jedną z podstawowych metod bioinformatyki

  • Historyk: Penelopa nie zawsze była przedstawiana jako wierna małżonka Odysa

  • Nowe zasady tworzenia wykazów czasopism i wykazów wydawnictw

  • Olsztyn/ Miasto chce zbadać największe jezioro, by możliwe było oczyszczenie z moczarki

  • Prof. Figlerowicz: genetyka Piastów to wielka i skomplikowana mozaika, będziemy ją dalej odtwarzać

  • Fot. Adobe Stock

    Prawie wszystkie roślinne alternatywy dla mięsa zawierają mykotoksyny

  • Neandertalscy dentyści leczyli próchnicę już prawie 60 tys. lat temu

  • Chemikalia obecne w środowisku mogą zakłócać rozwój kości u niemowląt

  • W USA umiera dużo więcej ludzi niż w innych bogatych państwach

  • Zespół policystycznych jajników opóźnia menopauzę

Warszawa, 18.05.2026. Na zdjęciu z 15 bm. dyrektor ds. międzynarodowych w Creotech Instruments SA, były prezes Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA) prof. Grzegorz Wrochna przed siedzibą Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie. Grzegorz Wrochna był gościem Studia PAP. (amb) PAP/Albert Zawada

Prof. Wrochna: znaczenie satelitów jest dziś ogromne, ale ciągle jeszcze niedoceniane

W obecnej sytuacji geopolitycznej znaczenie satelitów jest ogromne, chociaż ciągle jeszcze niedoceniane – powiedział w poniedziałek w Studiu PAP prof. Grzegorz Wrochna. Jak uznał, dobrze, że Polska kupuje pierwsze satelity i rozwija rodzimy przemysł; to jednak wciąż kropla w morzu potrzeb.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera