Fot. Adobe Stock

Sondaż: Kopernik za Skłodowską-Curie wśród kluczowych postaci w rozwoju nauk ścisłych

45 proc. ankietowych uznało Mikołaja Kopernika za najważniejszą postać dla rozwoju nowożytnych nauk ścisłych i przyrodniczych. Na pierwszej pozycji uplasowała się Maria Skłodowska-Curie – wynika z sondażu CBOS.

  • Prof. Dietl: dzięki statusowi fundacji zapewnimy badaczom w MagTop wyższe pensje

    40 mln zł przeznaczyła Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej na utworzenie centrum badawczego MagTop. "Centrum będzie miało status fundacji. Dzięki temu naukowcom będziemy mogli zaoferować atrakcyjne wynagrodzenie" - zdradza kierownik powstającej instytucji, fizyk prof. Tomasz Dietl.

Najpopularniejsze

  • Wykopaliska w Zaborowie z lotu ptaka. Fot. Marcin Woźniak

    Archeolog: starożytne Mazowsze było żelazną potęgą

  • Wiceministra Mrówczyńska: popularyzacja nauki będzie elementem oceny uczelni

  • Miejskie modraszki wyściełają gniazda niedopałkami, by chronić pisklęta przed pasożytami

  • Badaczka o raporcie UNESCO na Światowy Dzień Wody: brak dostępu do niej silniej uderza w kobiety

  • Paleontolodzy: o dinozaurach wielu rzeczy nigdy się nie dowiemy

  • Fot. Adobe Stock

    Słońce uciekło kiedyś z centralnych rejonów galaktyki

  • Badania: marihuana nie pomaga na lęki i depresję oraz stres pourazowy

  • Badania: odstawienie nowej generacji leków na cukrzycę wywołuje szkodliwy dla serca „wstrząs metaboliczny”

  • Niemcy/ Ostatnie cztery lodowce mogą zniknąć już w latach 30. tego wieku

  • Aplikacje monitorujące sen mogą szkodzić przy bezsenności

Lublin, 26.03.2026. Medioznawczyni prof. Agnieszka Łukasik-Turecka z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego podczas sesji zdjęciowej dla Polskiej Agencji Prasowej w Lublinie. PAP/Wojtek Jargiło

Medioznawczyni: jeśli chcemy walczyć z dezinformacją, udzielajmy głosu prawdziwym ekspertom

Linia ekspert - dziennikarz jest najkrótszym i najlepszym sposobem na dzielenie się wiedzą i dotarcie z nią do społeczeństwa. Jeśli chcemy walczyć z dezinformacją, udzielajmy głosu prawdziwym ekspertom - powiedziała PAP medioznawczyni dr hab. Agnieszka Łukasik-Turecka z KUL.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera