NASA: w oceanie na księżycu Saturna mogą być składniki do życia

Enceladus - księżyc Saturna - pod warstwą lodu skrywa ocean, w którym mogą być warunki do istnienia życia - ogłosiła NASA. "Żeby poszukiwać życia, nie musimy nawet lecieć poza Układ Słoneczny" - komentuje w rozmowie z PAP popularyzator astronomii Karol Wójcicki.

  • Kosmos

    Karol Wójcicki: sondy są zdane same na siebie

    Takie misje - jak europejska ExoMars czy inne, wcześniejsze misje na Marsa - wiążą się z gigantycznym ryzykiem i ogromnymi trudnościami – powiedział w środę PAP popularyzator astronomii Karol Wójcicki, komentując manewry sondy Schiaparelli.

  • Fot. PAP

    Całkowite zaćmienie Superksiężyca już z niedzieli na poniedziałek

    W nocy z 27 na 28 września w całej Polsce będzie można oglądać zaćmienie Księżyca. Nie dość, że będzie to zaćmienie całkowite, to nasz satelita znajdzie się najbliżej Ziemi w całym 2015 r., zyskując miano Superksiężyca. Następne takie zjawisko dopiero w 2033 r.

Najpopularniejsze

  • Fot. Adobe Stock

    Badanie: co czwarty Polak z objawami PTSD; ważna rola doświadczeń z dzieciństwa

  • Libia/ Pozostałości starożytnego wrakowiska odkryli polscy archeolodzy w Ptolemais

  • Ekspert: meteoryt, który spadł w Koblencji, to prawdopodobnie achondryt

  • Noblista prof. Victor Ambros stara się o polskie obywatelstwo

  • Prezydent podpisał nowelę ustawy przywracającą zapomogi dla doktorantów

  • Fot. Adobe Stock

    W ciąży mózg się remontuje

  • Intensywne treningi mogą zmieniać mikrobiotę jelitową

  • Cukier może łagodzić ból u noworodków poddawanych niektórym procedurom medycznym

  • Mobbing lubi open space

  • Odżywki przedtreningowe mogą prowadzić do niebezpiecznego niedoboru snu

Na zdjęciu prof. Agnieszka Chacińska. Fot. materiały prasowe.

Prof. Chacińska o prof. Ambrosie: polska nauka zyska potężny głos; pytanie, czy to wykorzystamy

Dzięki przyznaniu polskiego obywatelstwa nobliście prof. Victorowi Ambrosowi polska nauka zyska potężny głos, który otwarcie i wyraźnie mówi o tym, że nie ma postępu i rozwoju kraju bez inwestowania w naukę – uważa prof. Agnieszka Chacińska, dyrektorka instytutu IMol.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera