Uczelnie i instytucje

Popularyzator Dietetyki 2020 - trwa przyjmowanie zgłoszeń do konkursu

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Do końca czerwca studenci kierunku dietetyka z dowolnej uczelni wyższej w Polsce mogą zgłaszać swoje kandydatury w konkursie Popularyzator Dietetyki 2020. Celem przedsięwzięcia jest m.in. promowanie autorów tekstów obalających mity dietetyczne.

Organizatorem konkursu jest Katedra i Zakład Leczenia Otyłości, Zaburzeń Metabolicznych oraz Dietetyki Klinicznej wraz z Zakładem Medycyny Środowiskowej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

"Zależy nam na tym, by zaktywizować środowisko młodych ludzi do pełnienia roli społecznej, jaką jest podnoszenie świadomości żywieniowej Polaków" - poinformował PAP jeden z inicjatorów konkursu dr hab. Piotr Rzymski. Drugim z pomysłodawców jest prof. Paweł Bogdański.

Do konkursu można zgłosić teksty popularnonaukowe dotyczące mitów żywieniowych, kontrowersji i niebezpieczeństw związanych z niektórymi dietami, związków diety i produkcji żywności ze stanem środowiska i zmianami klimatu.

Zwycięskie prace wyłoni komisja konkursowa, w której skład wejdą m.in osoby o kwalifikacjach z zakresu żywienia człowieka i produkcji żywności, przynajmniej jeden praktykujący dietetyk oraz jeden przedstawiciel nauk nie związanych z żywieniem człowieka spoza Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Najlepsze prace zostaną nagrodzone nagrodami materialnymi. Natomiast wszystkie nagrodzone oraz wyróżnione teksty zostaną opublikowane na blogu tygodnika "Polityka" www.dietetyczny.blog.polityka.pl.

Dodatkowe informacje na temat udziału w konkursie dostępne są na stronie internetowej. 

Patronat honorowy nad konkursem objął Rektor UMP prof. dr hab. Andrzej Tykarski

PAP - Nauka w Polsce

szz/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Resort nauki chce wprowadzić zmiany w świadectwach ukończenia studiów podyplomowych

  • Fot. K. Kożuch, PL

    Ekspert od AI prof. Witold Pedrycz doktorem honoris causa Politechniki Lubelskiej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera