"Innowacja jest Kobietą" - konkurs dla innowatorek

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Kobiety, które opracowały autorskie, innowacyjne rozwiązania technologiczne lub koncepcje wdrożeń już opracowanego rozwiązania, mogą wziąć udział w 7. edycji konkursu "Innowacja jest Kobietą". Zgłoszenia przyjmowane są do 15 lipca.

W bieżącej edycji nagrodą jest prezentacja zwycięskiego projektu podczas Międzynarodowych Targów Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty iENA 2017 w Norymberdze.

Organizator konkursu - Fundacja Kobiety Nauki – Polska Sieć Kobiet Nauki - zachęca do udziału we współzawodnictwie badaczki i wynalazczynie w konkursie pod hasłem „Innowacja jest Kobietą”. Celem konkursu jest wyłonienie innowacyjnego autorskiego (lub współautorskiego) rozwiązania technologicznego lub koncepcji wdrożenia już opracowanego rozwiązania.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 lipca 2017 roku. Wymagane dokumenty zgłoszeniowe to CV z uwzględnieniem osiągnięć naukowych, krótki opis projektu (do 1 strony) oraz opis implementacji (do 1 strony). Zgłoszenia należy przesłać na adres: kontakt@kobietynauki.org  z dopiskiem \"Konkurs\".

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie organizatora http://www.kobietynauki.org/in-the-news/uwagauwaga-rozpoczynamy7edycjekonkursuinnowacjajestkobieta

W zeszłym roku jury nagrodziło nagrodziło dwie osoby: dr Izabelę Sabałę reprezentującą Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie. Nagrodę zdobył zaproponowany przez nią nowy enzym - \"hydrolaza peptydioglikanowa\" - produkowany przez gronkowca złocistego - Staphylococcus aureus. Drugą laureatką była dr Joanna Szafraniec z Katedry Technologii Postaci Leku i Biofarmacji, Wydziału Farmaceutycznego, Collegium Medicum UJ. Jury nagrodziło przedstawiony przez nią nowy typ nanonośników: aktywnych związków lipofilowych „Lip-o-Caps”.

Ideą organizatora konkursu - Fundacji Kobiety Nauki jest stworzenie pierwszej w Polsce sieci łączącej polskie uczone. Badaczki z pomocą fundacji chcą dzielić się swoimi doświadczeniami, nawiązywać kontakty, a także poszukiwać partnerek i partnerów do wspólnych projektów naukowych.

Celem fundacji jest popularyzowanie osiągnięć polskich badaczek oraz wspieranie naukowczyń na każdym etapie rozwoju ich kariery.

PAP - Nauka w Polsce

szz/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Trzy projekty uczniów z Polski w konkursie Regeneron ISEF w USA

  •  09.05.2024. Prezydent RP Andrzej Duda na wydarzeniu "Startupy w Pałacu. Innowacje w rolnictwie" w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, 9 bm. Wydarzenie ma na celu ukazanie roli startupów w procesie tworzenia innowacji dla sektora rolno–spożywczego. PAP/Radek Pietruszka

    Prezydent Andrzej Duda spotkał się z twórcami rolniczych start-upów

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera