Uczelnie i instytucje

Uniwersytet Medyczny w Łodzi będzie współpracował z amerykańską uczelnią

Uniwersytet Medyczny w Łodzi będzie współpracował z Uniwersytetem Alabama z Birmingham w Stanach Zjednoczonych. Obie uczelnie w czwartek w Łodzi podpisały w tej sprawie porozumienie. Amerykańska uczelnia należy do najlepszych w USA. W ub. roku znalazła się na liście Top 20.

Najważniejszym celem współpracy będzie realizacja wspólnych projektów naukowych wybranych grup badawczych z obu uniwersytetów. Obie uczelnie będą również miały możliwość wspólnego aplikowania o granty międzynarodowe. W ramach współpracy planowana jest również wymiana naukowców i nauczycieli akademickich, a także wyjazdy szkoleniowo–specjalizacyjne.

Podpisana w czwartek umowa o współpracy ma na razie obowiązywać przez pięć lat. Rektor Uniwersytetu Medycznego, prof. Paweł Górski nie wyklucza jej przedłużenia. Poinformował jednocześnie, że trwają rozmowy w sprawie nawiązania współpracy z trzema kolejnymi, znanymi uczelniami, tym razem z Europy. "Chcemy współpracować ze znanymi, wiodącymi placówkami" - powiedział.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi to jedna z największych uczelni medycznych w Polsce. Powstał w październiku 2002 r. w wyniku połączenia Akademii Medycznej oraz Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi.

Uczelnia kształci na kilkunastu kierunkach na wydziałach: farmaceutycznym, lekarskim, nauk biomedycznych i kształcenia podyplomowego, nauk o zdrowiu, pielęgniarstwa i położnictwa oraz wojskowo-lekarskim.

PAP - Nauka w Polsce

jaw/ ls/ tot/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Resort nauki chce wprowadzić zmiany w świadectwach ukończenia studiów podyplomowych

  • Fot. K. Kożuch, PL

    Ekspert od AI prof. Witold Pedrycz doktorem honoris causa Politechniki Lubelskiej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera