Ogólnopolska konferencja laryngologów w Katowicach

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Kilkuset specjalistów - otolaryngologów, logopedów i fizjoterapeutów - weźmie udział w Ogólnopolskiej Konferencji XXII Dni Otolaryngologii Dziecięcej, która od czwartku odbywać się będzie w formule online, a częściowo w formie stacjonarnej w Katowicach.

W spotkaniu wezmą udział wybitni eksperci krajowi i zagraniczni, którzy swoją wiedzą podzielą się w formie wykładów oraz warsztatów szkoleniowych. Wydarzenie skierowane jest do lekarzy i pielęgniarek, a także fizjoterapeutów, logopedów i innych ekspertów z zakresu otolaryngologii dziecięcej oraz studentów.

Ze względu na trwającą pandemię COVID -19 konferencja odbędzie się w formie online z obecnością w studiu zaproszonych gości. Uczestnicy w formie interaktywnej będą mieli możliwość zadawania pytań wykładowcom. Program spotkania pozwoli na zapoznanie się z aktualnym stanem wiedzy oraz kierunkami rozwoju w zakresie m. in. diagnostyki i leczenia niedosłuchu, chirurgii małoinwazyjnej i rekonstrukcyjnej, rynochirurgii (leczenie operacyjne nosa i zatok przynosowych) i otochirurgii (leczenie operacyjne uszu). Ważną częścią spotkania będzie sesja poświęcona wpływowi COVID-19 na problemy laryngologiczne u dzieci.

Patronat nad wydarzeniem objęli: rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prof. Tomasz Szczepański, prezydent Katowic Marcin Krupa oraz dyrektor Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka (GCZD) w Katowicach Marian Kreis.

GCZD – jeden z największych szpitali dziecięcych w Polsce - jest jednocześnie jednym z najważniejszych ośrodków otolaryngologii dziecięcej w kraju. Przez ostatnie 20 lat w tutejszym oddziale i przyszpitalnej poradni leczyło się ponad 50 tys. pacjentów.

"Wykonujemy niemal pełny operacji z zakresu głowy i szyi u dzieci. Wiele z nich ma charakter interdyscyplinarny, przy zabiegach współpracujemy ze specjalistami z zakresu neurochirurgii, gastrologii czy endokrynologii. Leczymy wady rozwojowe, zmiany nowotworowe oraz urazy po wypadkach. W ramach oddziału funkcjonuje też odcinek zabiegów jednodniowych oraz pracownia audiologiczna. Rocznie w oddziale i poradni leczy się ok. 3 tys. małych pacjentów" - powiedział szef Oddziału Otolaryngologii Dziecięcej GCZD i przewodniczący komitetu organizacyjnego konferencji dr hab. Ireneusz Bielecki. (PAP)

autorka: Anna Gumułka

lun/ mir/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 01.01.2010. Historyk prof. podczas inauguracji roku akademickiego 2019/2020 na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. PAP/Tytus Żmijewski

    Spotkanie autorskie z prof. Normanem Daviesem w Izabelinie

  • fot. materiały prasowe

    Copernicus Festival: czy komputery mogą czytać nam w myślach?

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera