Podkarpackie/ W grudniu odbędzie się Forum Nauki i Biznesu | Nauka w Polsce

Podkarpackie/ W grudniu odbędzie się Forum Nauki i Biznesu

Fot. Fotolia

Na początku grudnia br. odbędzie się Podkarpackie Forum Nauki i Biznesu. Celem wydarzenia będzie wspieranie współpracy przedsiębiorców i naukowców, co - zdaniem organizatorów - szczególnie ważne będzie po pandemii koronawirusa. Forum będzie transmitowane w internecie.

Jak poinformował PAP Wojciech Fiksa przedstawiciel organizatora - Podkarpackiego Centrum Innowacji - w trakcie wydarzenia eksperci i praktycy z różnych branż będą nie tylko zachęcać do współpracy przedsiębiorców i naukowców, ale również tłumaczyć m.in. jak wygląda proces tworzenia nowych produktów i usług.

„Poprzez forum chcemy wspierać współpracę przedsiębiorców i naukowców, bo będzie to istotne szczególnie po pandemii koronawirusa. Wydarzenie ma być również swoistą platformą dialogu i integracji dla wszystkich adresatów forum” – dodał.

Adresatami forum są, jak wyliczył Fiksa m.in. przedsiębiorcy, klastry, uczelnie wyższe, laboratoria badawcze, naukowcy i wynalazcy oraz doktoranci. Wydarzenie jest skierowane także do inwestorów, przedstawicieli startupów, studentów i kół naukowych.

Forum będzie trwało dwa dni i udział w nim jest bezpłatny.

Pierwszy dzień, jak podkreślają organizatorzy, poświęcony będzie nauce i biznesowi. W czasie jego trwania prelegenci pokażą dobre praktyki i wskazówki oraz studia przypadku.

Podczas drugiego dnia zaplanowano trzy konferencję: innowacje–pomiary–akredytacje. W czasie tych spotkań wiedzą podzielą się eksperci m.in. z Polskiego Centrum Akredytacji, Głównego Urzędu Miar, Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla, Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego oraz UpWare IT Solution.

Forum odbędzie się od 1 do 2 grudnia br. online, na specjalnej platformie. Oprócz wykładów, gdzie prelegenci podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą, uczestnicy będą mogli wziąć udział w networkingu, w sesjach Q&A z prelegentami, a także aranżować spotkania między sobą. (PAP)

Autor: Wojciech Huk

huk/ drag/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. materiały prasowe NCBR

    Nawet 20 mln zł można uzyskać od NCBR w programie GOSPOSTRATEG

  • Współtwórczyni wynalazku, dr Magdalena Skóra z Zakładu Kontroli Zakażeń i Mykologii, Katedra Mikrobiologii, Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum. Źródło: CITTRU UJ

    Polimer o właściwościach przeciwgrzybiczych – odkrycie naukowców z UJ

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera