Uczelnie i instytucje

Politechnika Warszawska i Framatome rozpoczynają współpracę w dziedzinie kształcenia kadr

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Wspólne kształcenia kadr dla energetyki jądrowej i innych gałęzi przemysłu nuklearnego oraz realizację projektów naukowych zakłada umowa, którą podpisały Politechnika Warszawska i firma Framatome.

W ramach umowy firma Framatome zobowiązała się do corocznego przygotowania kilku staży dyplomowych dla studentów kierunku „Nuclear Power Engineering” Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej - czytamy w komunikacie przesłanym PAP.

Zorganizowane zostaną również specjalistyczne wykłady naukowe związane z technologią jądrową, dostępne również dla szerszego grona słuchaczy, w tym studentów innych uczelni, zainteresowanych instytucji badawczych oraz administracji publicznej.

Sygnatariuszami umowy podpisanej we wtorek byli: prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej oraz Bernard Fontana - Prezydent Framatome.

Francuska firma Framatome od 60 lat zaangażowana jest w rozwój energii jądrowej m.in. poprzez produkcję paliwa, projektowanie tzw. wyspy jądrowej włączając w to reaktor, wytwornicę pary, pompy oraz inne układy pomocnicze.

W spotkaniu oprócz licznych reprezentantów PW uczestniczyli również przedstawiciele Ambasady Francuskiej, która wspiera współpracę w obszarze dydaktycznym i organizacyjnym.

PAP - Nauka w Polsce

szz/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Olsztyn/ Za ponad 73 mln zł powstanie Centrum Badawcze Klinicznych Nauk Weterynaryjnych

  • 20.10.2020 PAP/Darek Delmanowicz

    Rzeszów/ Studenci Politechniki Rzeszowskiej zaprezentowali nowy bolid wyścigowy

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera