Uczelnie i instytucje

Nowy konkurs w programie NCBR "Studiujesz? Praktykuj!"

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Uczelnie we współpracy z przedsiębiorcami ponownie będą mogły realizować wysokiej jakości praktyki i staże związane z kierunkami studiów. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło we wtorek 2. edycję programu „Studiujesz? Praktykuj!". Budżet przewidziany na konkurs to 150 mln zł.

\"Program >>Studiujesz? Praktykuj!<< ułatwi studentom start w zawodową przyszłość. Dzięki wsparciu z NCBR uczelnie w ścisłej współpracy z przedsiębiorcami opracują programy staży, które pozwolą studentom wykorzystać wiedzę teoretyczną poza akademickimi murami. Średni koszt przypadający na jednego uczestnika w projekcie może wynieść nawet 15 tysięcy zł. Środki zostaną przeznaczone również na kompleksową opiekę pracodawców nad stażystami oraz na wynagrodzenie dla studentów - stażystów\" – tłumaczy wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Dardziński.

Każdy z dofinansowanych projektów potrwa od 12 do 24 miesięcy i obejmie ostatnie semestry studiów. Zakresy tematyczne staży będą bezpośrednio związane z kierunkami studiów – tak, by zapewnić praktyczne wykorzystanie efektów kształcenia w toku zadań wykonywanych podczas praktyk. Minimalny wymiar stażu będzie wynosił 120 godzin i obejmie co najmniej 20 godzin zadań stażowych wykonywanych w tygodniu.

\"Uczestnictwo w stażach u potencjalnych pracodawców nie tylko pozwoli dwudziestolatkom rozbudować swoje CV, ale przede wszystkim nauczy ich praktycznych umiejętności, które wpisują się w oczekiwania dzisiejszego rynku pracy. Młode pokolenie będzie stanowić o sile polskiej gospodarki, dlatego wspieramy je w podnoszeniu kluczowych kompetencji, które mogą być przydatne w poszukiwaniu pierwszej pracy i na dalszej drodze rozwoju kariery\" – mówi dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju prof. Maciej Chorowski.

Nabór wniosków do drugiego konkursu „Studiujesz? Praktykuj!” potrwa od 6 marca do 7 kwietnia 2017 r. W postępowaniu mogą brać udział szkoły wyższe kształcące co najmniej 100 studentów na studiach stacjonarnych. Uczelnia aplikująca o środki musi spełniać warunki opisane w regulaminie konkursu, który jest dostępny na stronie NCBR.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ zan/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera