Studenci Politechniki Warszawskiej szukają nazwy dla swojego bolidu

Studenci Politechniki Warszawskiej budują nowy, innowacyjny pojazd miejski, który zastąpi wielokrotnie nagradzanego i wysłużonego już PAKSa. Nowy bolid wciąż nie ma jednak nazwy, dlatego studenci postanowili ogłosić konkurs, w którym każdy może zgłosić swoją propozycję. Czas na ich przesyłanie mija 12 października.

Nowy bolid budują członkowie Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów Politechniki Warszawskiej. "Będzie to innowacyjna konstrukcja, która połączy w sobie zalety PAKSa z technologiami przyszłości. Pojazd pozwoli przełamać nowe, nieosiągalne dotychczas bariery ekstremalnie niskiego zużycia paliwa. Obecny rekord PAKSa to 376,46 km na jednym litrze paliwa. Z nową konstrukcją studenci chcą osiągnąć zdecydowanie lepszy wynik" - informuje Politechnika Warszawska.

Dziś nowemu pojazdowi brakuje już tylko nazwy, dlatego studenci postanowili ogłosić konkurs. Komisja wyłoni trzy najlepsze koncepcje, a ich autorzy otrzymają atrakcyjne nagrody. Najlepszy pomysł stanie się nazwą nowego projektu. Propozycje nazwy będą przyjmowane do 12 października 2016 r. do końca dnia.

Można przesyłać je poprzez formularz dostępny wraz z regulaminem w wydarzeniu na fanpage\'u Koła na Facebooku (Konkurs "Nazwij pojazd przyszłości") oraz na stronie internetowej Koła: www.skap.meil.pw.edu.pl. Tam też można śledzić dalsze prace Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów.

SKAP tworzy grupa studentów pasjonujących się motoryzacją. Przy użyciu technik stosowanych w lotnictwie konstruują oni superekonomiczne pojazdy, które na jednym litrze paliwa pokonują setki kilometrów. Koło działa przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa na Politechnice Warszawskiej.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mrt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Rys. Coolerheat/Łukasz Witanowski

    Naukowcy chcą produkować chłód z ciepła

  • Fot. Adobe Stock

    Polski eksperyment w kosmosie: test technologii przetwarzania danych na orbicie

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera