Nabór zgłoszeń na konkurs Prix Galien tylko do czwartku

Tylko do czwartku można zgłaszać przełomowe odkrycia w dziedzinie medycyny i farmacji oraz innowacyjne produkty lecznicze do czwartej edycji konkursu Prix Galien Polska 2016 – przypomnieli w środę organizatorzy.

Nagroda Prix Galien przyznawana jest jako dowód uznania dla innowacyjnych rozwiązań w dziedzinach produktów leczniczych oferowanych przez firmy farmaceutyczne i wyrobów medycznych. Stanowi też wyróżnienie dla przełomowych dokonań i odkryć naukowców. Konkurs ma charakter międzynarodowy i jest corocznie przeprowadzany w 17 krajach, między innymi: Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Portugalii, Szwajcarii, Włoszech, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Co dwa lata odbywa się edycja międzynarodowa, w trakcie której spośród lokalnych zwycięzców wyłaniany jest innowacyjny produkt w skali globalnej.

W kapitule konkursu zasiadają profesorowie, praktycy i innowatorzy: Cezary Szczylik, Grażyna Rydzewska, Piotr L. Chłosta, Andrzej Horban, Waleria Hryniewicz, Jacek Rafał Imiela, Sergiusz Jóźwiak, Roman Kaliszan, Piotr Kuna, Janusz Rybakowski, Janina Stępińska, Piotr Wiland, Leszek Czupryniak oraz dr Wojciech Matusewicz.

Zgłoszenia nmożna przesyłać (tylko do czwartku 30 czerwca) w czterech kategoriach: innowacyjny produkt leczniczy, innowacyjne odkrycie naukowe, innowacyjny wyrób medyczny, innowacyjna kampania zdrowotna.

Nowością w tegorocznym konkursie jest ostatnia z kategorii, innowacyjna kampania zdrowotna, która może mieć wpływ na diagnostykę, leczenie i zapobieganie chorobom, zmianę stylu życia na bardziej prozdrowotny.

Lista zwycięzców polskiej edycji zostanie ogłoszona podczas uroczystej gali w listopadzie 2016 r.

"Wyróżnienie Prix Galien to dla nas potwierdzenie, że idziemy właściwą drogą" – powiedział Piotr Marciniak, Dyrektor Generalny Bristol-Myers Squibb – jednego z laureatów Prix Galien Polska 2015, który otrzymał złoty medal za lek immunoonkologiczny, przynoszący nadzieję pacjentom chorującym na zaawansowanego czerniaka oraz raka płuc.

W 2014 r. nagrodę międzynarodową (za stworzenie Krajowej Sieci Teleaudiologii) zdobył polski Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu kierowany przez prof. Henryka Skarżyńskiego.

Nazwa Prix Galien pochodzi od imienia Klaudiusza Galena, greckiego ojca farmacji i medycyny, utalentowanego eksperymentatora, anatoma i filozofa, którego odkrycia wywarły bardzo duży wpływ na rozwój nauki. Twórcą Prix Galien jest francuski farmaceuta Roland Mehl, który ufundował nagrodę w 1970 r. Więcej informacji na temat Prix Galien na stronie www.prixgalien.pl  (PAP)

pmw/ zan/ krf

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  •  10.05.2024. PAP/Michał Meissner

    CIOP-PIB: pożar to nie tylko ogień, ale i niebezpieczny dla człowieka dym

  • Fot. Adobe Stock

    Ekspert: kilkaset tysięcy Polaków może mieć niezdiagnozowaną celiakię

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera